Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rozhovory

SIMONA POSTLEROVÁ: Hádat se nemá smysl. Nikdy

Info ikona
Simona Postlerová

Herečka Simona Postlerová má v životě naloženo jako málokdo – před pěti lety ovdověla, navíc se stará o dospělého syna s autismem. Všechny životní rány snáší s obdivuhodnou lehkostí a nadhledem.

Charismatickou herečku znáte z mnoha televizních filmů i seriálů, opravdu doma je ale v pražském Divadle na Vinohradech. Už skoro třicet let. Simona Postlerová je zkrátka držák. 

V divadle, byť tedy v Národním, kde působila už během studií na DAMU, potkala i svého muže Zdeňka Hráška, jazzového kytaristu.

„Začali jsme si povídat, a i když to nebylo přímo o víře, cítila jsem, že to odpovídá na moje vnitřní otázky. Tehdy jsem si uvědomila – ano, tohle je muž mého života,“ vzpomíná s dojetím. „Zdeněk byl absolutně muž nehádek, konflikt pro něj nebyla cesta. Já jsem temperamentní, takže jsem k tomu občas měla našlápnuto, ale on mě zbrzdil. A pak jsme se tomu dokázali třeba i zasmát,“ vzpomíná.

Klidná síla

„Zdeněk mě nikdy nepoučoval. Byl ta síla, která mi ukázala, že to takhle jde. Je prostě úžasný, moc si ho vážím. A strašně mi chybí,“ říká Simona a v očích se jí objeví slzy. Její manžel, o deset let starší, v roce 2016 podlehl rakovině. A ano, když o něm herečka mluví, často mimoděk použije přítomný čas. 

Táta chybí i jejich dětem, byť jsou dávno dospělé. Jana Magdaléna se narodila v roce 1992, syn Damián o dva roky později. „Zvlášť synek by tátu potřeboval,“ poznamenává Simona. Damiánovi diagnostikovali na začátku puberty autismus, bylo to těžké. Simona ale nikdy nepřestala doufat, že...

...celý rozhovor, kde se více dozvíte o péči o syna, o letní svatbě dcery i to, jestli si herečka dovede představit se znovu vdát, najdete v ZÁŘIJOVÉ MARIANNE se slevovými kupony na Dny Marianne.

Info ikona
Zářijová Marianne