Přejít k hlavnímu obsahu
Cestování

Jeden z nejkrásnějších českých zámků pozdního historismu je na prodej

Info ikona
Jeden z nejkrásnějších českých zámků pozdního historismu je na prodej

Zámek Žinkovy na Plzeňsku je jedním z největších českých zámků v osobním vlastnictví. Unikátní romantické sídlo s historií delší než 800 let je obklopen rybníky, udržovaným lesoparkem v anglickém stylu a téměř devatenácti hektary pozemků.

Terezie Benoni | 26. 06. 2022

Zámek je nejvýznamnější ukázkou zámecké architektury období pozdního historismu na Plzeňsku. Během bohaté historie jej vlastnilo mnoho osobností například z rodů Lobkowitzů, Harrachů nebo rodiny Škodů, zakladatelů automobilové značky. V současné době hledá nového majitele, který si ho může pořídit za 200 milionů korun. Součástí areálu je kromě hlavní zámecké budovy také kompletně zrekonstruovaná administrativní budova s restaurací a plně vybavenou kuchyní, konferenční místností, recepcí, kancelářskými prostory a čtyřmi byty. Dále je zde částečně renovovaná hospodářská budova a 12 bungalovů, každý se 2 ložnicemi, koupelnami a toaletami.

Částečnou rekonstrukci už má za sebou

Zámek díky své obytné ploše téměř 12 000 m² nabízí perfektní zázemí pro pořádání svateb, konferencí a jiných firemních i soukromých akcí. Velká část objektu nedávno prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Mlýn a sýpka mohou po plánované rekonstrukci sloužit jako restaurace a další ubytovací kapacita. Zámecký areál se rozkládá na velmi klidném místě v přímém sousedství dvou velkých rybníků – Žinkovského a Labutě. V blízkosti vedou turistické značky, cca 3 km odsud prochází i Svatojakubská cesta. Okolí nabízí velké množství výletních cílů, například k vodnímu hradu Švihov, několika hradním zříceninám i do hlubokých šumavských lesů a dále až do Německa.

Zdroj informací: Svoboda & Williams, www.svoboda-williams.com