Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Chtěli byste zámek v podhůří Krkonoš? Žádný problém! Jeho 25 místností vám ale dá zabrat

Info ikona
Chtěli byste zámek v podhůří Krkonoš? Žádný problém! Jeho 25 místností vám ale dá zabrat

Občas se v nabídce realitních kanceláří objeví skutečný skvost a historická památka. Někdo uvidí šanci komerčně uspět, jiní se s pořádnou dávkou entusiasmu pokusí zachránit střípek z dob minulých. Máte takovou odvahu?

Terezie Benoni | 19. 07. 2023

Tentokrát je v prodeji zámek s rozhlelými pozemku v podhůří Krkonoš v okrese Trutnov. Už podle fotek je zřejmé, že budoucí majitel bude mít na pár let dost práce a musí si připravit pořádný finanční obnos. Přesto jsou lidé, kteří se s odvahou do podobných rekonstrukcí pouští. Například barokní zámek v obci Poláky na Chomutovsku chce opravit a znovu zpřístupnit nový majitel Miloš Dempír, zdevastovaný zámek v Čečovicích nedaleko Domažlic podporují nadšenci z Klubu Ladislava Lábka, který je základní organizací Českého svazu ochránců památek, zámek v Osečanech si před lety pořídili také herci Matěj Stropnický s partnerem Danielem Krejčíkem a pořádají zde kulturní akce. Zdali patříte mezi podobné nadšence, máte šanci zaměstnat se na několik příštích let a dát dohromady původně gotický hrad.

Galerie: Zámek v podhůří Krkonoš
Mohlo by se vám líbit

Hotel nebo domov pro několik rodin

Původně gotický hrad byl poprvé zmiňován v historických písemnostech roku 1334. Po roce 1555 byl zámek přestavěn do renesanční podoby z důvodu požáru. Zámek je v současné době dvoupatrová stavba obdélníkového půdorysu s polygonálním průčelím na jižní straně a monumentálním portálem z roku 1730 na jižní straně. Do areálu zámku, který se nachází na vrcholu kopce se skálou, se vstupuje po mostě přes příkop, kde je vstupní brána vedoucí přímo na nádvoří, což je pozůstatkem původního gotického hradu.  V letech 1848 - 1895 byly provedeny úpravy v romantickém slohu a byl založen zámecký park. Zámek kromě své vyjímečné historické hodnoty nabízí rozlehlé pozemky o velikosti 5 400 m². Nemovitost je nabízena s kompletním projektem od architektonického studia k výstavbě luxusního hotelu se 4 patry a s restaurací, kde se bude nacházet 25 pokojů a spa centrum. Budoucí majitel ale rozhodně nemusí tento projekt akceptovat a je jen na něm, zda zámek otevře veřejnosti v původní podobě, nebo ho bude užívat soukromě.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj: Sotheby’s Int. Realty Czech Republic, www.sothebysrealty.cz

Zdroj článku