Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Kulturní okénko aneb Zářijové akce, které si nenecháme ujít

Info ikona
Galerie

Užijte si babí léto plnými doušky a vyrazte za kulturou! Během září se můžete těšit na zajímavé výstavy, knižní festival, netradiční second-handový nákup nebo hudební vystoupení Lady Gaga.

Plzeňské interiéry Adolfa Loose, 11. září 2021

Fanouškům architektury zřejmě nemusíme představovat jméno Adolfa Loose. Pokud chcete nahlédnout do interiérů, za kterými stojí právě architekt Adolf Loos, pak vyrazte do Plzně. Právě tam je možné v současné době navštívit dvě prohlídkové trasy se třemi interiéry, a to byty Voglových a Krausových a Brummelův dům. Vedle těchto dvou prohlídkových tras se nově pořádají rovněž prohlídka dvou doposud nezrekonstruovaných interiérů, a to interiéru domu Huga Semlera na Klatovské 19 a apartmánu Richarda Hirsche v Plachého 6.

V nejbližší době budou tyto interiéry zpřístupněny během soboty 11. září. Prohlídky probíhají od 9:00 do 16:00 v předem stanovených časech, vstupenky je nutné si rezervovat předem.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Nadčasový architekt, kterému Vídeň nefandila! Seznamte se s Adolfem Loosem

Winternitzova vila, Obchodní dům Goldman a Salatsch ve Vídni nebo dům a studio Tristana Tzary v Paříži. Za těmito architektonickými skvosty stojí Adolf Loos, představitel moderní architektury, od jehož narození letos uplyne 150 let.
marianne.cz

První udržitelný obchoďák: Týdenní swap!, 13. - 19. září 2021

Patříte k lidem, kteří se nebojí nakupovat v second handech? Pak vás možná zaujme ojedinělá akce s názvem První udržitelný obchoďák: Týdenní swap!, která proběhne v týdnu od 13. do 19. září, a to v Pražské tržnici v Holešovicích. Ve stylové Hale č. 17 objevíte zboží v kvalitě, kterou ověřili předchozí majitelé. Najdete zde oblečení, domácí potřeby, knihy, dekorace nebo pokojové květiny. Nebudou chybět ani doplňky, hračky a dětské či sportovní oblečení nebo nerozbalená kosmetika. Nečekejte jenom nákupy, v rámci akce se můžete těšit na doprovodný program. Například se dozvíte, jak vytvořit udržitelný šatník, odborníci vám vysvětlí rozdíl mezi greenwashingem a greenmarketingem a na workshopu zjistíte, jak v praxi využívat techniku KonMari.

Svět knihy, 23. - 26. září 2021

Není žádným tajemstvím, že v redakci Marianne sedí jeden knihomol vedle druhého. I proto jsme rádi, že se na scénu po roční odmlce vrací knižní festival Svět knihy, který se uskuteční od 23. do 26. září na Výstavišti Holešovice. V bohatém programu se představí nejen známá zahraniční jména, ale také oblíbení čeští autoři. A tak se na festivalu můžete setkat například s Alenou Mornštajnovou, Petrou Soukupovou, Viktorií Hanišovou, Biancou Bellovou nebo Radkou Denemarkovou.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Rozhovor se spisovatelkou Alenou Mornštajnovou

Jedna z nejúspěšnějších knižních autorek současnosti, Alena Mornštajnová, rozhodně nezahálí. Na svém kontě má čtyři romány a letos v dubnu přibude další. Tentokrát se čtenáři mohou těšit na děj, který se neodehrává v minulosti, nýbrž v alternativní přítomnosti.
marianne.cz

Netradiční koncert Lady Gaga, 30. září 2021

I když klasickým koncertům ještě neodzvonilo, stále častěji se setkáváme s tím, že umělec vystupuje prostřednictvím hologramu nebo live streamu. Pro druhou variantu se rozhodla Lady Gaga, která v rámci live streamu představí v předpremiéře své nové jazzové album s názvem Love For Sale. Vystoupení poběží v pražském nákupním centru Westfield Chodov, a mohou se ho zúčastnit všichni, kteří se s předstihem zaregistrují do věrnostního klubu. Celkový zážitek z koncertu navíc umocní velkoformátové obrazovky v maximální zvukové i obrazové kvalitě.

Mezinárodní festival ilustrace LUSTR, 23. - 29. září 2021

LUSTR festival je mezinárodní přehlídka té nejčerstvější volné ilustrace a od loňského ročníku i komiksu. Více než 50 mladých vystavujících z celého světa, přednášky, workshopy, festivalový obchod, občerstvení, hudba, program pro děti. První výstava letošního ročníku nese název Zmar a představí řadu známých ilustrátorů a komiksových kreslířů, které lze již dnes považovat za etablované autory a stálice tuzemské i mezinárodní scény. Druhá část výstavního programu ponese název Showcase mladých talentů a stejně jako loni půjde o volnou přehlídku padesáti mladých ilustrátorů, kteří na Lustru ještě nevystavovali.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Febiofest, 17. - 24. září 2021

Už po osmadvacáté přinese Febiofest to nejzajímavější ze současné zahraniční i české kinematografie. Představí více než 100 filmů a po pražské části, která se odehraje prostorech Slovanského domu a na dalších místech v Praze, vyrazí v rámci Regionálních ozvěn opět do kin po celé České republice. Zahajovacím filmem 28. MFF Praha – Febiofest bude 17. září nejnovější snímek Woodyho Allena s názvem Festival pana Rifkina a 23. září jej zakončí Oscary oceněný film Otec s Anthonym Hopkinsem v hlavní roli.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Negroni Week, 13. - 19. září 2021

Máte rádi koktejl Negroni? Pak se v týdnu od 13. do 19. září můžete zúčastnit Negroni Weeku, který bude probíhat v patnácti spřátelených podnicích v České republice, například v Hemingway Baru, Bonvivant’s CTC baru, L’ Fleur Baru nebo Baru Cobra. Zapojené bary následně věnují část zisku z každého prodaného koktejlu na charitu. Ideální příležitost dopřát si oblíbený drink, a navíc podpořit dobrou věc.

Chuchelské Vinobraní, 18. září 2021

Výběrové víno z celé republiky, našlapaný hudební doprovod a program pro celou rodinu. Nejen to vás čeká na letošním Chuchelském Vinobraní, které proběhne v sobotu 18. září 2021 od 13:00 v Chuchle Arena Praha. Těšit se můžete např. na Jaroslava Uhlíře s kapelou, legendární PSH, cimbálovou muziku Trnka, kapelu Mladí a neklidní, rappera Justina Case a mnoho dalšího.

Mohlo by se vám líbit

České snímky na plátně: Na co vyrazit právě teď do kina?

Filmoví nadšenci mají žně! A neví, na jaký film zajít dřív. Kvůli pandemii koronaviru a zavřeným kinům se totiž mnoho premiér přesunulo na letošní léto a my si tak konečně můžeme užívat filmové příběhy plnými doušky. Které snímky byste si rozhodně neměli nechat ujít? Začněte s těmi českými.
marianne.cz