Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Jak šel čas s Lady Gaga: od prvního ocenění až po hereckou kariéru

V kinech právě běží romantické hudební drama Zrodila se hvězda, v němž Lady Gaga hraje hlavní roli po boku Bradleyho Coopera. Pojďme si ale připomenout její hudební začátky, a zejména její leckdy bizarní outfity.

Eliška Vrbová | 9. 10. 2018

Minulý týden přišel do českých kin film Zrodila se hvězda (A Star Is Born), kde Lady Gaga hraje po boku Bradleyho Coopera hlavní roli. O snímku, kde dosud "pouze" pěvecká hvězda podává skvělý herecký výkon, se všude mluví jako o možném adeptovi na minimálně nominaci na Oscara. Na potlesk publika vestoje je Lady Gaga ze svých vystoupení zvyklá, ale osmiminutové "standing ovations" na filmovém festivalu v Benátkách po premiéře filmu zřejmě ani ona nečekala.

Na hudební scéně se objevila v roce 2009 s tanečními písničkami, ze kterých se okamžitě staly rádiové hity. Ještě tentýž rok získala ocenění MTV Video Music Award a už na slavnostním ceremoniálu při přebírání ceny všechny šokovala svým outfitem: červená krajka dokonce i přes obličej, pod ní prosvítající spodní prádlo a na hlavě červená koruna. Od té doby Lady Gaga vystřídala spoustu kontroverzních outfitů, a tak si ji všichni zaškatulkovali jako popovou hvězdu, která na sebe ráda upoutává pozornost oblekem celým z masa a dalšími bizarními kostýmy nejen při svých vystoupeních.

Ano, všichni samozřejmě známe její hity, jako je Bad Romance, Born This Way, Paparazzi, Telephone, Poker Face nebo Edge of Glory. Pěvecky a hudebně na sebe však víceméně upozornila až na předávání Grammy a následně Oscarů v roce 2015. Na Grammy společně s Tony Bennettem zazpívala hit Cheek to Cheek, neměla na sobě žádný extravagantní kostým a všechny ohromila svým hlasovým fondem, stejně jako o několik týdnů později na Oscarech kde zazářila s vystoupením Sound of Music. Ne že bychom do té doby nevěděli, že je Lady Gaga dobrá zpěvačka, tehdy se však potvrdilo, že je nejen dobrá, ale skvělá, výjimečná, a navíc extrémně talentovaná.

O tom ujistila publikum i na Grammy o rok později. Zde totiž vzdala poctu nedávno zesnulému Davidu Bowiemu. Vystoupila se setem několika jeho písní a samozřejmě nechyběly ani tematické kostýmy a celková stylizace do tohoto ikonického umělce. Nyní o Lady Gaga už dávno víme, jak skvěle dokáže zpívat, s novinkou Zrodila se hvězda ovšem přišlo i zjištění, že je také výborná herečka. Uvidíme, zda tentokrát na Oscarech bude v roli nominovaných. Zatím si můžeme prohlížet její více či méně extravagantní outfity z let minulých.

Extravagantní i nesmírně elegantní Lady Gaga