Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Spencer: Životopisný snímek o princezně Dianě, ze kterého mrazí

Na podzim letošního roku vkročí do knih dlouho očekávaný film Spencer, který nahlédne do života princezny Diany. Nečekejte ale pohádku o tom, jak Diana ke štěstí přišla. Naopak se připravte na děsivě upřímný snímek, který ukáže, že život v královské rodině není ani zdaleka růžový.

Život princezny Diany přitahuje scenáristy i spisovatele z celého světa. Není divu, příběh mladé dívky z aristokratických kruhů, která se v útlém věku přivdala do britské královské rodiny, zní zcela pohádkově. Jenže, v tomto okamžiku veškerá pohádka končí. Princezna Diana bojovala nejen s nešťastným manželstvím, ale také s psychickými problémy, které vedly k bulimii a depresím. I když princezna volala po pomoci, nikdo ji nevyslyšel. Nahromaděný smutek a pocity beznaděje následně vyvrcholily během vánočních svátků v Sandringham House v roce 1991.

A právě na tyto kritické tři dny v životě princezny Diany se soustředí životopisný film Spencer, jehož režisérských otěží se ujal Pablo Larraín. „Chtěl jsem natočit film, který se bude líbit mé matce,“ řekl v minulosti režisér a dodal, že právě to ho přivedlo k příběhu princezny Diany. „Měla mnoho tajemství, které ve spojitosti s jejím magnetismem vytváří dokonalé prvky pro film. Navíc, nikdy nedokážeme princezně Dianě zcela porozumět,“ uvedl režisér pro The Guardian.

Mohlo by se vám líbit

Všechny podrobnosti o pokračování seriálu Koruna

Také se vám stýská po partičce britských monarchů, kteří zápolí s vlastními životy i údělem koruny? Pojďme nahlédnout do zákulisí seriálu Koruna a zjistit, kdy se dočkáme vymodlené páté řady.
marianne.cz

Neskutečná podoba

V posledních letech jsme v roli princezny Diany mohli zahlédnout Emmu Corrin či Elizabeth Debicki. Ve filmu Spencer si ale hlavní roli střihla Kristen Stewart, kterou můžete znát z upírské ságy Twilight. „Potřebovali jsme prvek tajemství a myslím si, že právě Kristen dokáže být tajemná, křehká, a zároveň neskutečně silná, což je kombinace, kterou jsme ve filmu chtěli,“ nechal se slyšet režisér. Herečka nepopírá, že si roli princezny Diany vysnila. „Už dlouho jsem z nějaké role nebyla tak nadšená jako z role princezny Diany,“ řekla Stewart pro Instyle a dodala, že největším úskalím byl britský přízvuk.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Ovace v Benátkách

Zatímco my si na snímek Spencer musíme ještě pár týdnů počkat, diváci na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách zažili premiéru už 1. září. A reakce? Více než kladné! „Napínavě odvážný, svůdný a bez zábran filmové tvorby,“ zní v recenzi britského deníku Telegraph. Pozitivní reakce přišla také od deníku The Guardian, ve které film popisují jako opojný a naprosto nádherný. „Kristen Stewart pouze nepředstírá cizí identitu. Transformuje se, mění svůj aspekt, svůj rytmus, svoji karmu. Když sledujeme to, jak hraje princeznu Dianu, možná vidíme echo jejího vlastního ambivalentního vztahu ke slávě,“ oceňuje web Variety.

Zdá se tedy, že snímek Spencer zaujme nejen fanoušky britské královské rodiny, ale také všechny, kteří se chtějí ponořit do složitých mezilidských vztahů, emocí a života ženy, která toužila být „jenom“ šťastná.

Mohlo by se vám líbit

Princezna Diana: Žena, která málem zničila monarchii

Pro někoho hloupá fiflena, co nedočetla ani jednu knihu, pro jiné převtělená bohyně seslaná na zem, aby rozdávala dobro, měnila svět a odhalovala pravdu o prohnilé královské rodině. Stala se jejím symbolem a zároveň ji málem zničila.
marianne.cz

Související články

Móda
Nejstylovější letní outfity podle princezny Diany: Oblečení, které milovala, je v roce 2024 opět trendy

Nejstylovější letní outfity podle princezny Diany: Oblečení, které milovala, je v roce 2024 opět trendy

Životní styl
Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Móda
Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města