Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Meghan a Harry oznámili narození dcery. Dostala symbolické jméno

Info ikona
Meghan a Harry

Královna Alžběta II. se těší z jedenáctého pravnoučete. V pátek 4. června se Meghan Markle narodila dcera Lilibet Diana Mountbatten-Windsor.

Radostné okamžiky si užívá Meghan a princ Harry. Královský pár v neděli oznámil, že Meghan v pátek 4. června přivedla na svět malou Lilibet Dianu. Holčička se narodila před polednem místního času a vážila tři a půl kila. „Matka i dcera jsou zdravé a zabydlují se doma,“ znělo v oficiálním prohlášení na webových stránkách Archewell. Meghan s Harrym v prohlášení nezapomněli dodat, že děkují lidem za všechna milá přání a modlitby.

Mohlo by se vám líbit

S výběrem jména si Meghan s Harrym dali doopravdy záležet. A tak dcerka nosí jméno po dvou důležitých ženách v životě prince Harryho – po babičce královně Alžbětě II. a po mamince princezně Dianě. Nutno dodat, že Lilibet je královny dětská přezdívka, kterou s oblibou používal její manžel, zesnulý princ Philip.

I když jsou vztahy v královské rodině, alespoň podle některých zdrojů, stále napjaté, královská rodina ihned zareagovala na radostnou novinu. „Královna, princ z Walesu a vévodkyně z Cornwallu a vévoda a vévodkyně z Cambridge byli informováni a jsou potěšeni zprávou o narození dcery vévody a vévodkyně ze Sussexu,“ znělo v oficiální gratulaci.

Mohlo by se vám líbit