Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Vše, co víme o pokračování seriálu Koruna

Info ikona
Koruna

Také se vám stýská po partičce britských monarchů, kteří zápolí s vlastními životy i údělem koruny? Pojďme nahlédnout do zákulisí seriálu Koruna a zjistit, kdy se dočkáme vymodlené páté řady.

„V tomhle systému je každý z nás ztracený, osamělý, bezvýznamný outsider. Až na jednu osobu, jednu jedinou osobu, na které záleží. Ona je kyslík, který všichni dýcháme, podstata našich povinností,“ řekl princ Filip v závěru čtvrté série seriálu Koruna princezně Dianě. A s jeho slovy nelze nesouhlasit.

Sága o životě britské královské rodiny sice není dokumentem v pravém slova smyslu, avšak nahlíží na život monarchů bez příkras a patosu. Ukazuje, že život v královské rodině rozhodně není žádnou pohádkou, a naopak je až nemilosrdně krutý k pokrevním členům i lidem, kteří se do královské rodiny přiženili nebo přivdali. Pokud se vám seriál Koruna vryl pod kůži a zoufale hledáte seriál, který by se alespoň zčásti Koruně vyrovnal, pak pro vás máme dobrou zprávu. Tvůrci seriálu s pátou řadou počítají a v současné době probíhají prvotní přípravy, na které naváže samotné natáčení.

Divoká devadesátá

Mysleli jste si, že jsme divoké devadesátky zažívali jenom my - Češi? Ani ve Velké Británii nebyla tato dekáda zalitá sluncem a dobrými zprávami. Tvůrci seriálu nastínili, že pátá řada začne obdobím, kterému britský tisk přezdíval jako Annus horribilis, což v latině znamená „hrozný rok“. Během tohoto roku se totiž rozpadla tři královská manželství, a zároveň vyšla skandální kniha Diana – Její pravdivý příběh, která vážně poškodila pověst britské královské rodiny. Vytoužené pohody se královská rodina nedočkala ani v roce 1995, kdy princezna Diana poskytla otevřený rozhovor reportérovi BBC Martinu Bashirovi. O rok později se princezna Diana rozvedla s princem Charlesem a v roce 1997 došlo k tragické nehodě, při které Lady Di zemřela. Podle posledních informací to vypadá, že pátá řada skončí událostmi začátku milénia.

Kdo převezme herecké žezlo?

Jistotu také máme v tom, kdo si v páté řadě Koruny zahraje. Jistě tušíte, že se musíme s mnoha herci rozloučit a naopak přivítat nové tváře. Roli princezny Diany převezme australská herečka Elizabeth Debicki, kterou můžete znát například z filmu The Great Gatsby, Tenet a Everest. Po herečce Emmě Corrin, která ztvárnila princeznu Dianu ve čtvrté řadě, ale nemusíte smutnit. Vypadá to, že se Emma Corrin objeví v několika dílech, které se budou prolínat s retrospektivními záběry. S jistotou také víme, že „královské žezlo“ převezme po Olivii Colman irsko-anglická herečka Imelda Staunton. Pokud patříte k fanouškům magické ságy o Harrym Potterovi, pak vám hereččino jméno jistě není cizí. Změna obsazení se také týká role prince Filipa. V páté řadě si manžela královny Alžběty II. zahraje velšský herec Jonathan Pryce, který byl nominovaný na Oscara za roli papeže Františka ve filmu Dva papežové. V neposlední řadě je jisté, že postavu princezny Margaret bude hrát oblíbená britská herečka Lesley Manville.

Pět, nebo šest sérií?

Fanoušci seriálu napjatě sledují, zda pátá série bude poslední. „Hned na začátku jsem si představoval, že Koruna bude mít šest řad. Když jsme ale začali pracovat na příběhu páté řady, bylo mi jasné, že jde o ideální dobu a místo, kdy seriál ukončit,“ řekl v lednu 2020 scenárista Peter Morgan pro Hollywood Reporter. Vypadá to ale, že Morgan svůj názor změnil, a tudíž se dočkáme i šesté řady. „Když jsme začali diskutovat o dějových liniích páté série, brzy vyšlo najevo, že abychom uspokojili bohatost a složitost příběhu, měli bychom se vrátit k původnímu plánu a udělat šest řad,“ uvedl scenárista v červenci loňského roku opět pro Hollywood Reporter.

A to nejdůležitější na závěr! Vypadá to, že páté řady se dočkáme v průběhu roku 2022.