Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

ČTENÁŘSKÝ KLUB MARIANNE: Knižní novinky, které vám zpříjemní letní dovolenou

Info ikona
Léto

Stále nevíte, jaké knižní tituly vám budou dělat společnost na dovolené u moře, při turistickém pobytu v horách nebo během poznávacího zájezdu? Vybrali jsme pro vás skvělé knižní novinky, které letos v létě stojí za přečtení.

Patříte k lidem, kteří nervózně přešlapují u letištního vážení kufrů a věří, že je třetí knížka navíc nepřijde draho? Naprosto s vámi soucítíme! Není totiž jednoduché ukázat pouze na jednu knížku, která s vámi odcestuje za hranice naší republiky. Obzvláště v letošním roce, kdy vychází jeden bestseller vedle druhého. Přesto jsme vytvořili menší „předvýběr“ zajímavých knih, které by neměly uniknout vaší pozornosti.

Mohlo by se vám líbit

Iva Hadj Moussa, Démon ze sídliště

Říkáte si, že je vám autorčino jméno povědomé ze stránek časopisu Marianne? Rozhodně se nemýlíte! Iva Hadj Moussa napsala pro Marianne mnoho povedených článků a svůj spisovatelský um potvrdila právě knihou Démon ze sídliště. Příběh vás zavede na předměstí Tábora, kde žije šestnáctiletý Šimon a další kamarádi. Jejich pohodový život ale naruší setkání s tajemným mužem Soratem. Opravdu byl dobrý nápad, aby společně vyvolávali ducha zemřelé dívky? A je možné, že vyvolali něco úplně jiného?

Info ikona
Démon ze sídliště

Claire Lombardo, Nejhezčí dny našich životů

Pokud hledáte ideální knížku na dovolenou k moři, pak si pořiďte titul Nejhezčí dny našich životů. Kniha, která se v USA stala bestsellerem, se konečně dočkala českého překladu, a tak se konečně můžeme začíst do této geniálně napsané rodinné ságy. Těšte se na jeden manželský pár, čtyři dcery a jedno velmi hluboko pohřbené tajemství. Věřte, že vás čtení natolik připoutá k bazénovému lehátku, že v pět odpoledne dočtete poslední kapitolu.

Info ikona
Nejhezčí dny našich životů

Leïla Slimani, Země těch druhých

Spisovatelka Leïla Slimani nás zaujala předchozími romány V lidožroutově zahradě a Něžná píseň. Její nová kniha Země těch druhých ale ukazuje, že Leïla Slimani se umí zhostit i historického příběhu. První část zamýšlené trilogie je inspirovaná životem autorčiných prarodičů, a to v době bojů o nezávislost v 50. letech 20. století. Hlavní hrdinka Mathilda se zamiluje do Amina Belhadže, za kterým se odstěhuje do Maroka. Následně deset let žije v zemi pod francouzským protektorátem, v zemi, kde nezadržitelně stoupá napětí a množí se násilnosti, dokud Maroko nevyhlásí nezávislost na Francii. Žije v zemi „těch druhých“ stejně jako další postavy románu: kolonisté, domorodci, vojáci, zemědělci i exulanti. A především ženy, které žijí v zemi mužů a musí neustále bojovat za svá práva.

Info ikona
Země těch druhých

Shari Lapena, Její konec

O spisovatelce Shari Lapeně se hovoří jako o králově psychothrillerů. Můžeme potvrdit, že po přečtení novinky Její konec, se pod toto tvrzení také podepíšete. Tentokrát vám autorka nabídne příběh na první pohled spořádaných manželů Stephanie a Patricka, kteří se těší z čerstvě narozených dvojčat. Jenže rodinná idylka netrvá věčně, a tak pomalu prosakují na povrch nepříjemné informace o Patrickově minulosti. Je pravda, co se stalo jeho první manželce? A je možné, že se Stephanie ve svém partnerovi natolik zmýlila?

Info ikona
Její konec

Lori Gottliebová, Měla by sis s někým promluvit

Jsou knížky, které vás nejen pobaví, ale zároveň vám něco předají. A k takovým titulům bezpochyby řadíme i knihu Měla by sis s někým promluvit. Psychoterapeutce Lori Gottliebová se totiž ze dne na den zhroutí svět, a tak se rozhodne, že sama vyhledá pomoc terapeuta. Výsledkem je dokonalá kniha, která čtenáři dává nahlédnout do světa psychoterapeutické péče z obou stran, ukazuje křehkost a jedinečnost lidského bytí a poskytuje odpověď na otázku, co je v životě skutečně důležité.

Info ikona
Měla by sis s někým promluvit

Petr Šesták, Kontinuita parku

Spisovatel Petr Šesták ve svém novém románu vypráví příběh světoběžníka Josefa, který se vrací do svého rodného města nedaleko hranic, kde má působit jako středoškolský učitel. Zjišťuje, že maloměsto, kde vyrůstal, zůstalo pořád stejným maloměstem, přestože svět se mění z analogového na digitální a normalizační výchovu nahradila kapitalistická dravost. Historii města i Josefův život jako by zrcadlil městský park, který čeká revitalizace.

Info ikona
Kontinuita parku
Mohlo by se vám líbit