Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Moře za humny! Kam vyrazit k moři, když nechcete letět?

Letošní dovolená se ponese v duchu antigenních testů, čestných prohlášení či několikadenní nařízené karantény. Přesto se mnoho lidí vypraví za hranice naší republiky a po několika měsících covidových strastí konečně vkročí do sluncem rozpáleného písku. Pokud o dovolené u moře stále přemýšlíte, a zároveň nechcete strávit dlouhé hodiny v letadle či autobuse, pak vyrazte k letoviskům, která máme za rohem.

Je nejvyšší čas odpustit praotci Čechovi, že se usadil pod horou Říp a nedošel o trošku dál, třeba k pobřeží Středozemního moře. Pokud se totiž na mapu Evropy podíváme podrobněji, zjistíme, že si nemůžeme stěžovat. Jenom necelých 300 km od Šluknova se nachází Štětínský záliv, tedy nejbližší moře od hranic České republiky.

Mohlo by se vám líbit

Dovolená, kde se koronaviru bát nemusíte? Odborníci zvolili nejbezpečnější pláže Evropy

Letní dovolená je na spadnutí, a tak mnoho z nás přemýšlí, kam si spakuje svůj loďák. Pokud hledáte kompromis mezi bezpečným místem s nízkým počtem nakažených a exotickou dovolenou, pak pro vás máme dobrou zprávu! Odborníci z European Best Destination vybrali nejbezpečnější pláže Evropy, které rozhodně stojí za návštěvu.
marianne.cz

Vzhůru na sever!

Při plánování letní dovolené většina lidí automaticky ukáže na Chorvatsko nebo Itálii. Pravdou ale zůstává, že nedaleko naší domoviny se nachází ryzí poklad s názvem Baltské moře. První destinace, která si zaslouží vaši pozornost, se jmenuje Štětínský záliv. Tento výběžek Baltského moře je skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí vyrazit k moři, a zároveň netouží strávit celý den za volantem. Z Prahy tam dorazíte za příjemných pět hodin, ze Šluknova dokonce za hodiny čtyři. A co vás na místě čeká? Klasická pláž a mnoho atrakcí, které vám zpříjemní letní radovánky. Příjemné jsou také ceny ubytování, které rozhodně nezruinují vaši peněženku.

Za pět hodin můžete dorazit také na ostrov Uznojem, které se rovněž nachází u Baltského moře. Právě zde se můžete těšit z typické přímořské atmosféry, bílých pláží a krásných promenád. Ostrov Uznojem se dokonce pyšní nejdelší plážovou promenádou Evropy, která vede z lázeňského městečka Bansin až do letoviska Świnoujście v polské části ostrova a měří 12 kilometrů. Nesmíme zapomenout ani na německé souostroví Rujana, ke kterému dorazíte zhruba za šest hodin z Prahy. Čisté moře a úchvatná příroda patří k chloubám tohoto letoviska. 

Info ikona
Moře

Milované Chorvatsko

Nelákají vás krásy Baltského moře? Pak můžete vyrazit do všemi zbožňovaného Chorvatska. Ani v tomto případě nemusíte za volantem sedět úmorný celý den, protože nejbližší pláž od českých hranic objevíte už u chorvatské vesnice Crveni Vrh. Z Prahy budete v Crvenim Vrhu za devět hodin, což je příjemná změna oproti cestě na Makarskou. Nutno dodat, že Crveni Vrh není žádná zapomenutá zátoka. Naopak jde o oblíbené výletní místo s upravenými plážemi i rekreačními apartmány k pronájmu. Nezklame vás ani chorvatské letovisku Rijeka, do kterého rovněž dorazíte zhruba za devět hodin z Prahy, nebo krásný ostrov Cres.

A co Itálie?

Léto v Itálii je pokaždé dobrý nápad! Obzvláště to platí v případě, že se rozhodnete pro cílovou destinaci, která není daleko od českých hranic. Konkrétně máme na mysli lázeňské město Grado, do kterého dorazíte z Brna za necelých sedm hodin a z Prahy za hodin osm. Těšit se můžete na poklidnou atmosféru a menší příval turistů, než je třeba v nedalekém Bibione nebo Caorle. O hodinu dále se nachází další příjemné letovisko Eraclea Mare, které pravidelně boduje na předních příčkách žebříčku nejkrásnějších italských pláží.

Mohlo by se vám líbit

11 důvodů, proč jet na dovolenou do té pravé Itálie

Itálie, rozmanitá země plná dobrého jídla, krásné přírody, stovek muzeí a stylové módy, do níž spousta z nás každoročně míří na letní dovolenou. Často jsou však cílem dovolených obrovská letoviska u Jadranského moře, kde vlastně tolik z té pravé Itálie nezažijeme. Pojďme si společně říct, proč by stálo za to tentokrát zamířit na jiná místa a zažít skutečný italský dolce vita.
marianne.cz

Související články

Cestování
Oblíbená vinařská turistika: Kam se vydat za nezapomenutelnou chutí moravských a českých vín

Oblíbená vinařská turistika: Kam se vydat za nezapomenutelnou chutí moravských a českých vín

Zábava
Cestovatelský deník Dominiky B.: Za horským vzduchem a udržitelnou turistikou do Jižního Tyrolska

Cestovatelský deník Dominiky B.: Za horským vzduchem a udržitelnou turistikou do Jižního Tyrolska

Životní styl
Když práce od 9 do 5 není nic pro vás: Jak se stát digitální nomádkou krok za krokem

Když práce od 9 do 5 není nic pro vás: Jak se stát digitální nomádkou krok za krokem

Zábava
Letní dovolená v Gruzii: Zamilujte si pláže, víno i cenově dostupná letoviska

Letní dovolená v Gruzii: Zamilujte si pláže, víno i cenově dostupná letoviska