Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Divoká příroda v Dubaji: Od pouště k tropickému pralesu

Info ikona
The Green Planet

Nasedněte na velblouda a zapomeňte na chvíli na mrakodrapy. V Dubaji totiž nejde jen o zlato a glanc, ale i o písečné duny a kouzlo mořských želv. Objevte svět, kde sokoli vládnou obloze a deštný prales roste ve městě. Tato cesta bude stejně pestrá jako dubajský trh s kořením.

Promotion | 24. 11. 2023

Túry na velbloudech: klid v poušti

Představte si, že jste obklopeni jen písečnými dunami a tichem, když se na „korábu pouště“ vydáváte napříč Dubajskou pouštní rezervací. Arabian Adventures vás provede touto nezapomenutelnou zkušeností, která vám umožní nejen objevit krásy písečných dun, ale také se od místních dozvíte spoustu zajímavostí. Tip: Zastavte se na občerstvení u jezera a užijte si klidné odpoledne daleko od ruchu města. 

Info ikona
velbloud

Záchrana mořských želv

V srdci Dubaje, v hotelu Jumeirah Al Naseem v Turtle Lagoon sídlí rehabilitační projekt pro mořské želvy, který se zasazuje o jejich záchranu. Návštěvníci tady mohou pozorovat, jak je o želvy, které musí v Arabském zálivu čelit hned několika hrozbám, postaráno a jak jsou připravovány na návrat do volné přírody. A pokud se rozhodnete pro návštěvu ve správný den, můžete se dokonce zapojit do jejich krmení a přispět tak k jejich ochraně.

Info ikona
želva

Sokolnictví jako symbol národa

Emirátský sokol, národní pták SAE, je symbolem hrdosti a tradice. Dubaj nabízí nahlédnutí do bohaté historie sokolnictví v Muzeu sokolnictví, stejně jako praktické zkušenosti s těmito impozantními dravci prostřednictvím společnosti Platinum Heritage. Zde můžete sokoly nejen pozorovat, ale i držet na ruce pod odborným vedením trenérů. Vidět sokoly můžete samozřejmě i během výletu do pouště, kde tito majestátní ptáci žijí.

Info ikona
sokolnice

Tropický deštný prales

V centru Dubaje se zelená klenba tropického deštného pralesa tyčí ve vertikálním biotopu The Green Planet. Toto zařízení nabízí jedinečnou expedici, kde se můžete přiblížit k různým druhům zvířat a rostlin, které jsou obvykle doma v tropických pralesích, a to vše bez toho, aniž byste museli opustit město. Přibližte se k roztomilým lenochodům nebo nočním vakoveverkám létavým, pohlaďte si krajtu nebo vstupte mezi kaloně v jedinečné „netopýří jeskyni“.

Info ikona
The Green Planet

Safari s přímorožcem

Arabský přímorožec, kdysi na pokraji vyhynutí, nyní hrdě kráčí po původních travinách Dubajské pouštní rezervace. Díky úsilí chovného programu financovaného vládou můžete tyto vzácné tvory pozorovat ve svém přirozeném prostředí a zároveň si užít jízdu v historickém Land Roveru, což dodává celému zážitku autentický nádech.

Info ikona
přímorožci

Plameňáci a tučňáci

V chladnějších měsících se Dubaj promění v útočiště pro stovky plameňáků ve volně přístupné rezervaci Ras Al Khor Wildlife Sanctuary. A nejen to, v nákupním centru Mall of the Emirates můžete navštívit Ski Dubai, kde se můžete setkat s roztomilými tučňáky a užít si lyžování a chladnějšího prostředí.

Info ikona
plameňáci

Rozmanitost života

V nedávno zrekonstruovaném Dubajském safari parku se skrývá téměř 3 000 zvířat z celého světa. Návštěvníci zde mohou prozkoumat nejen různé „vesnice“ a 15 druhů šelem, ale také spatřit řadu primátů, plazů, ptáků a obojživelníků. Máte raději spíš romantické třepotání křídel motýlů? V Miracle Garden Dubai Butterfly Garden jich můžete sledovat rovnou tisíce. Jde totiž o největší motýlí zahradu ve Spojených Arabských emirátech. 

Info ikona
safari journey
Měření