Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Proč je křeslo Ušák stále králem obývacích pokojů?

Info ikona
nábytek

Léta míjejí, a popularita, kterou se stále těší křeslo ušák, neuvadá. Tento model zůstává jedním z nejčastěji kupovaných křesel. Co způsobuje, že křeslo ušák je pro mnoho lidí stále vysněným kusem nábytku do obývacího pokoje? Proč tento typ sedadla navzdory plynutí let nevyjde z módy? Jak je možné, že tento nábytek se stále drží na seznamech prodeje?

Promotion | 25. 06. 2024
Info ikona
ušák

KŘESLO UŠÁK – NÁBYTEK S HISTORIÍ

Především je třeba si uvědomit, že křesla ušák nás provázejí již mnoho let. První modely tohoto nábytku se objevily před více než čtyřmi staletími. Jejich původ není zcela jasný, nicméně zpočátku je bylo možné najít v salonech evropských aristokratů v Anglii, Francii a v severských zemích. Postupem času se rozšířily do zbytku Evropy a poté i do dalších částí světa. Již to ukazuje, jak nadčasový je charakter tohoto nábytku.

Existuje mnoho důvodů, proč si křeslo ušák získalo popularitu. Jistě k nim patří rozpoznatelný a přitom atraktivní vzhled. Ušáky mají reprezentativní a elegantní ráz – není divu, že mohou připomínat trůnní židle. Jsou to modely s ušlechtilou siluetou, která má dnes již klasický charakter. Zároveň je to nábytek nesmírně praktický a pohodlný.

Klasické křeslo ušák má hluboké sedadlo, vysoké opěradlo, stabilní rám a měkké, příjemné čalounění. Díky tomu je jeho používání spojeno s výjimečným pohodlím. V takovém křesle je teplo a tak příjemně, že není těžké v něm usnout a plně si odpočinout. Proto je toto křeslo vhodné pro relaxaci. Svůj název ušáky vděčí bočním opěradlům, pokrytým čalouněním, které do určité míry připomínají uši, nebo se alespoň s nimi mohou spojovat.

KŘESLA UŠÁKY A JEJICH RŮZNÉ PODOBY

Není však pravda, že křeslo ušák za ta léta zůstalo nezměněno. Jeho konstrukce se
v průběhu času vyvíjela. Změnily se také materiály, které se používaly k jeho výrobě, přesvědčit se můžete na eshopu www.ezidle.cz/kresla-usak/286/c. Dnešní tkaniny jsou barevnější, odolnější vůči opotřebení a znečištění. Rám nemusí být nutně pouze ze dřeva. Samotné křeslo může mít také jiné, například kulatější, tvary. Moderní ušáky bývají štíhlejší, více přizpůsobené současným aranžmá. Esence však zůstala stejná – moderní ušák je stále především velmi pohodlný nábytek, který vypadá skvěle.

Velkou výhodou moderních ušáků je jejich rozmanitost. Bez problémů najdeme kus, který je ideální téměř do každého interiéru. Klasické modely se objevují vedle těch s modernějším charakterem v katalozích obchodů. K dispozici je nastavitelné křeslo ušák (rozkládací), křeslo ušák s podnožkou, houpací křeslo ušák. Není také těžké najít dětské křeslo ušák, menší než typické modely, které se skvěle hodí do dětského pokoje.

Info ikona
křeslo ušák

K popularitě tohoto nábytku přispívá velké množství barevných variant. Dnešní modely https://www.ezidle.cz/kresla-8/247/c mohou mít výrazné barvy. Například v pudrově růžové – zelené křeslo nebo fialové křeslo ušák,  v obchodech jsou dostupné také červené, modré, šedé, žluté, hnědé, černé a bílé ušáky. Jejich čalounění v kombinaci s prošíváním může vypadat velmi atraktivně. Důležité je však také to, že existují potahy na křeslo ušák.

KŘESLO UŠÁK JAKO SOUČÁST SEDACÍ SOUPRAVY DO OBÝVÁKU

Křeslo ušák slouží především jako nábytek k odpočinku. Umisťujeme jej v obývacím pokoji. Občas se objevuje také v dětských pokojích a ložnicích. Můžeme jej dokonce umístit u dámské toaletky. Ušáky se objevují také ve firmách a kancelářích, když investorovi záleží na odpovídajícím elegantním efektu a také na tom, aby interiér byl útulnější. Takový nábytek může vzbudit důvěru, budovat prestiž a především poskytovat uživateli pohodlí. Další tipy pro nákup ušáku si můžete přečíst v tomto článku.

Především je však křeslo ušák nábytek do obývacího pokoje. Skvěle vypadá v kombinaci s konferenčním stolkem nebo jiným nízkým stolem. Může být také součástí celé sedací soupravy. Sedací souprava do malého obývacího pokoje spolu s křeslem dělá velmi hezký vizuální dojem a je to velmi praktické řešení. Je třeba zdůraznit, že ušák je velké křeslo. Dokonce i modernější modely jsou poměrně masivní. Pokud je to však možné, stojí za to tento kus nábytku do pokoje umístit. Takového rozhodnutí jistě nikdo litovat nebudete.