Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Redaktorka testuje: 7 dní se smart hodinkami

Info ikona
redaktorka marianne

Na trhu existuje celá řada různorodých chytrých hodinek. Co ovšem Huawei Watch GT 4 přináší je nejenom chytrost, ale i eleganci. Vypadají totiž jako klasické tradiční hodinky, které nosíte například do práce nebo i do divadla, ukrývají v sobě ale smart technologii. Online redaktorka Marianne Tereza Čaladi měla možnost si je během jednoho týdne vyzkoušet a toto jsou její dojmy.

Promotion | 27. 09. 2023

Chytré hodinky jsou skvělým pomocníkem při tréninku a sledování vašeho zdraví. Vzhledem k tomu, že jsem již delší dobu chtěla zase začít běhat, tak jsem při jejich zmínce v redakci zbystřila, a když jsme se s kolegyněmi domlouvaly, kdo s novinkou Huawei stráví čas, hned jsem se o ně hlásila. Do oka mi padly i designově, jelikož nevypadaly jako klasické sportovní hodinky. 

Pondělní seznámení

Některé chytré hodinky dokáží člověka odradit hned v úvodních momentech, když se je snažíte propojit s telefonem. Naštěstí u Huawei Watch GT 4 se těchto potíží nemusíte obávat, stačí v nich načíst QR kód a párování máte hotové. Poté už jen nastavíte aplikaci Huawei Health tak, aby vyhovovala vám přímo na míru. Zadáte své fyzické údaje a zvolíte si funkce, které vás v hodinkách zajímají a u kterých stojíte o to, aby se vám ukazovaly. Hodinky jsem zapojila, parametry nastavila a dohlédla na jejich plné nabití.

Info ikona
hodinky Huawei testování

Úterní ráno

Můj den zahájilo příjemné vibrování hodinek, které samozřejmě fungují i jako budík. Zvědavá jsem byla na výsledky monitoringu spánku, protože sice poznám jestli jsem spala dobře, nebo špatně, v aplikaci je však vše přehlednější a srozumitelně převedeno na čísla. Za mne hluboký spánek nic moc, asi bude potřeba na mém spacím komfortu trošku zapracovat.

Při oblékání mi došla velká výhoda tohoto modelu hodinek a tou je, že si můžete jejich vzhled přizpůsobit a nastavit pomocí spousty podob ciferníku. Do práce tak můžete zvolit nějaký neutrální design, zatímco do společnosti více fancy. 

Středeční pracovní shon

Vzhledem k tomu, že jsem člověk, který neustále někam chodí, ať už z jedné tiskové konference na druhou, okolo Náplavky nebo po lesích, je naprosto skvělé, když na konci dne vidím, kolik jsem toho vlastně ušla a že to vůbec nebylo nic. Mnohdy mám totiž pocit, že nejsem příliš fyzicky aktivní. Hodinky mě ale v tomto případě vyvedly z omylu, z odhadovaných pěti kilometrů to bylo reálně hezkých deset. To mě motivovalo k tomu, abych začala i s tím během a hodinky mi byly v tomto případě skvělým pomocníkem.

Info ikona
hodinky Huawei testování

Čtvrteční sport

Účelem programů (v hodinkách označovaných jako plány) je sledování aktivity a zdraví uživatelů. Já si z nich vybrala dva, plán pro běh a plán pro regulaci váhy. Čtvrteční odpoledne tak bylo ve znamení sportu a já se po půl roce vrátila k běhání. V hodinkách jsem nastavila, kolik chci spálit kalorií. Mít hodinky delší dobu, přidám i počet běžeckých tréninků, abych se nemohla vymluvit na zapomínání. Vedle klasického běhu můžete navolit i další různorodé varianty specifických cvičení, spousty z nich i v posilovně, jako například eliptický trenažér. A ano, nemůžete se pak vymlouvat ani na déšť.

Na monitoring si člověk velmi snadno navykne a pak má tendence neustále sledovat, jak plní své cíle. Z toho důvodu se stal mým oblíbeným ciferníkem ten s rozkvétající květinou. Snoubí se v něm totiž vše, co hodinky nabízejí. Působí velice elegantně, takže mne provázel na formálnějších schůzkách v práci, ale i na těch neformálních s kamarády a při odpoledních procházkách. Vtipné je propojení s plněním denních cílů. Květina totiž roste podle toho, do jaké míry je máte splněny.

Info ikona
hodinky huawei

Páteční odjezd na venkov

Při cestě na víkend mi došlo, že jsem si zapomněla pro hodinky nabíječku. Model Huawei Watch GT 4 se v návodu chlubí dlouhou výdrží, takže nezbývá než doufat, že si opravdu s víkendovým nasazením i tak poradí. Navíc jsem se rozhodla tyhle dva dny co nejvíce ignorovat mobil a sahat po něm co nejméně. Místo toho hodlám využívat své chytré hodinky, které mi zobrazují, kdo mi volá a zda mám nové zprávy. Ostatně i telefonní hovory odbydete skrze hodinky, jelikož je v nich můžete přijmout. Mobil tak skutečně může ležet pohodlně v batohu. Tyhle dny už žádné zbytečné scrollování na Instagramu.

Sobotní odpočinek

Pohled na hodinky mi prozradil, že se mi podařilo spát o hodinu déle, než je pro mne obvyklé. Prodloužila se i doba tvrdého spánku a já se cítím skvěle. Při procházce mi hodinky naměřily krásných 12 kilometrů, trasu i moji polohu poctivě zaznamenávají.

Info ikona
hodinky Huawei testování

Nedělní kultura

Při cestě domů mi hodinky připomněly, že mě dnes večer čeká divadlo. Hned po příjezdu jsem se tedy začala připravovat. Rozhodla jsem si obléct elegantní šaty. Chtěla jsem, aby hodinky ladily s mým outfitem, takže jsem si zvolila bílo-zlatý ručičkový design, který působí sofistikovaně a žensky. Baterka mě mile překvapila, stále drží. Po příjezdu do divadla jsem si uvědomila, že chytré hodinky mi opravdu usnadňují život a poskytují mnoho užitečných funkcí. Pobavilo mne, že mohu sledovat srdeční tep během představení a zjistit, jak se můj tep mění v závislosti na emocích, které jsem prožívala.

Info ikona
Huawei Watch GT4

Čas návratu

S chytrými hodinkami jsem se rychle sžila a odvykat se mi bude jen těžko. Líbí se mi, že řada hodinek Huawei Watch GT 4 se intenzivněji než kdy dřív zaměřila na sledování zdraví svých uživatelů. Velkou výhodou je, kromě klasického monitoringu spánku, zaměření na dýchání během spánku, které může odhalit například spánkovou apnoe. Kromě toho pokud plánujete rodinu, pak jistě oceníte novou funkci, kterou je kalendář pro sledování cyklu, díky kterému můžete mít jasný přehled o svých plodných dnech. Tyto funkce podle mne oceníte hlavně z dlouhodobého hlediska a sama bych byla na výsledky půlročního sledování moc zvědavá.

Pokud bych svůj týden s hodinkami Huawei Watch GT 4 měla shrnout, stala jsem se během něj méně závislá na telefonu, začala jsem více sledovat své zdraví a začala jsem díky nim i více sportovat. Navíc vypadají opravdu vkusně a jsou vhodné jak do práce, tak do společnosti. Mají opravdu vše, co si jen člověk může od chytrých elegantních hodinek přát.

Měření