Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Chytré hodinky jako šperk

Info ikona
Huawei

Ženské a stylové chytré hodinky. Že jste ještě takové neviděli? Pak je nám potěšením vám představit nové Huawei Watch GT 3 Pro, které vynikají svým elegantním vzhledem. Testovala je naše redaktorka Karolína. Jak to dopadlo?

Promotion | 20. 05. 2022

Když se řekne chytré hodinky, mnoho z nás si vybaví sportovní vzhled a „velkého bratra“, který sleduje každý náš pohyb a když ho není dostatek, dovolí si nás zvednout ze židle (nebo se o to aspoň pokusí). Upřímně, vždy jsem byla názoru, že to není nic pro mě. Nejsem velký sportovec, takže příležitosti k využití bych dokázala spočítat na prstech jedné ruky. Ano, toď moje velké přiznání. Jmenuju se Karolína a jsem antisportovec.

Tohle všechno jsem si myslela do té doby, než jsem začala testovat hodinky Huawei Watch GT 3 Pro ceramic edition. Tento nový model změnil můj pohled na chytré hodinky o 180 stupňů a můžu dopředu prozradit, že se staly mým každodenním parťákem.

Info ikona
Huawei

Vyladěno do posledního detailu

Začneme ale pěkně popořadě. Samozřejmě mě ihned zaujal vzhled. Vlastně byste na první pohled nepoznali, že se jedná o chytré hodinky, které jsou nabyté nejen sportovními funkcemi. Ale to už zase předbíhám. Hodinky Huawei Watch GT 3 Pro jsem testovala v keramické verzi se zlatými detaily, a to je přesně kombinace barev, která zapadá do mého šatníku a skvěle se hodí ke každému outfitu.

Zaujal mě i keramický pásek, který je lehký a příjemně se nosí. Tělo hodinek je vyrobené z materiálu, který se označuje jako nano tech keramika, přičemž dochází ke spékání při 1500 stupních Celsia po dobu více jak 7 dní pro dosáhnutí extrémní tvrdosti. Materiál je následně lehčí, tenčí a je navržený tak, aby se pod světlem krásně leskl. Mimořádně tvrdé safírové sklo je velmi odolné proti poškrábání a rozbití

Je vidět, že se značka Huawei při tvorbě hodinek zaměřila na ženy, které touží po eleganci a záleží jim na každém detailu. Já osobně byla vyloženě okouzlena vzhledem ciferníku. Jeho motiv si můžete vybrat podle sebe, mě nejvíc zaujal ciferník s bílými růžemi, které během dne postupně rozkvétají. Krásný ženský prvek.

Info ikona
Huawei

Zdraví na prvním místě

Jak jsem na sebe již prozradila, sportu moc neholduji, krátce po začátku testování jsem ale zjistila, že chytré hodinky neslouží pouze pro sledování výkonu. Kontrolují i mnoho životních funkcí, které napomáhají starat se o vaše zdraví a mít o něm přehled. Monitorují srdeční tep, okysličení krve, detekují teplotu pokožky, sledují kvalitu spánku, úroveň stresu i menstruační cyklus. Já si nejvíce zamilovala a taky nejčastěji sledovala zejména poslední tři funkce. Podle měření jsme zjistila, že se spánkem to není tak špatné, ale určitě by mohl být kvalitnější a stres mám v překvapivě taky normě.

Ze sportovních funkcí jsem přece jen taky jednu využila. Při našem výletu po Kokořínsku jsem si zapnula funkci Turistika a měla tak přehled o našem výkonu. Ušli jsme přes 12 km. Nutno podotknout, že naše fenka toho během cesty naběhala rozhodně jednou tolik. Možná by stálo za to pořídit krokoměr i jí.

Mimo toho mají nové hodinky Huawei Watch GT 3 Pro nové sportovní režimy. Milovníky vodních sportů jistě potěší režim Potápění, se kterým se můžete potopit až do hloubky 30 metrů. Také jsou hodinky odolné vůči slané vodě, takže při letní dovolené u moře vám nic nebrání je mít stále na sobě.

Info ikona
Huawei

Co dalšího jsem ocenila?

V první chvíli jsme měla pocit, že nepotřebuji, aby mi na hodinky chodily všechny notifikace. Bála jsem se, aby mě to nerušilo při práci. Ukázalo se ale, že naopak je to velice praktické. Mám tak přehled o tom, co se děje, jaký e-mail mi přišel nebo kdo volá a nemusím hned sahat po telefonu. Pak mě také příjemně překvapila výdrž baterky. Hodinky jsem musela nabíjet až po sedmi dnech používání.

Nemusíte se bát, že by se hodinky nespojily s vaším chytrým telefonem. Huawei Watch GT 3 Pro jsou kompatabilní se systémy Android a iOS. Před začátkem používání stačí hodinky spárovat s telefonem prostřednictvím aplikacie Huawei Health (Huawei Zdraví), kterou najdete standardně v App Store, Google Play, atd.

Závěrem bych nejvíc vypíchla samozřejmě vzhled hodinek, který mě nadchl a který u jiných značek jen tak nevidíte. Hodinky jsou ženské elegantní a často zaujaly i mé okolí. Nyní si už také nedovedu představit každodenní život bez sledování svého zdraví. Člověk si na to zvykne a má tak přehled o tom, co je v pořádku a kde je třeba zabrat (u mě třeba pohyb).

Huawei Watch GT 3 Pro 43 mm jsou nyní k dostání za cenu od 10990 Kč společně s dárkem v podobě bezdrátových sluchátek HUAWEI FreeBuds Lipstick.

Měření