Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Zařizujete moderní kuchyň? V tom případě by v ní neměla chybět vestavná trouba

Info ikona
Vestavná trouba

Takřka v každé moderní kuchyni dnes naleznete vestavnou troubu a vzhledem k tomu, že jste zavítali na tento článek, pak ani u vás tomu nebude jinak. Chystáte se vyměnit starou za novou nebo si chcete koupit vaši úplně první? Těchto devět tipů a triků vám pomůže vybrat ideální vestavnou troubu právě pro vás.

Promotion | 18. 07. 2023

Změřte si volný prostor 

Před samotným výběrem je samozřejmě nejprve nutné změřit dostupný prostor. Jakmile budete znát šířku, délku a hloubku, tedy maximální možné rozměry vaší nové trouby, pak se můžete začít dívat po hotových spotřebičích. Tento bod byste za žádnou cenu neměli vynechat, jinak můžete být opravdu nemile překvapeni. 

Zvažte, jaký typ očekáváte 

Stejně jako u dalšího spotřebního zboží, ani zde nebudete ochuzeni o obrovskou škálu nejrůznějších typů. Proto byste se měli nejprve rozhodnout, co od nové trouby očekáváte a jaké funkce by měla mít

Velikost a kapacita 

Každý z nás má jiné potřeby, a to platí i u trouby. Někdo se spokojí s menším kusem a někdo zase ne. Pokud tedy například rádi pečete velké množství, měli byste sáhnout po velkokapacitním modelu. Nicméně tento bod se vás úplně netýká, pokud máte limitovaný prostor. V tom případě můžete sáhnout pouze po tak velké, jaká se vleze. 

Výkon a účinnost 

Asi vám nemusíme vysvětlovat, jak to funguje s výkonem v praxi. Čím výkonnější model si pořídíte, tím rychleji a rovnoměrněji budete moci péct. Zároveň se ale zaměřte na energetickou účinnost trouby. Z prostého důvodu, abyste snížili spotřebu energie a náklady na provoz. 

Funkce a ovládání 

S vaší novou troubou pravděpodobně strávíte následujících pár let, proto je dobré, aby měla všechny funkce, které od ní očekáváte. Příkladem můžeme uvést programy s přednastavenými režimy, samočisticí funkce, teleskopické výsuvy nebo dotykové ovládání. To vše vám může zjednodušit život a usnadnit práci při vaření a pečení. 

Stanovte si rozpočet 

Předem si stanovte rozpočet, který jste ochotni utratit. Ušetříte si tak spoustu problému s výběrem. Cena se samozřejmě liší podle typu trouby, výkonu nebo dostupných funkcí. Mějte ovšem také na paměti, že kvalitní a vysoce výkonná vestavná trouba bude dlouhodobě investicí do vaší kuchyně a několik dalších let nebudete muset tento problém řešit znovu. 

 

Info ikona
vestavná trouba

Značka a záruka 

Někdy je lepší se pohybovat mezi známými a ověřenými značkami. Díky tomu, že jsou obvykle na trhu pěknou řádku let můžete očekávat jistou kvalitu a spolehlivost. Navíc jsou si většinou svým zbožím tak jistí, že poskytují nadstandardní záruky. Ve výsledku vám tak kvalitní značka a dostatečně dlouhá záruka poskytnou jistotu, že budete mít k dispozici spolehlivý a kvalitní produkt, který už něco vydrží. 

Prozkoumejte recenze a hodnocení 

V dnešní době internetové již není takový problém dohledat si informace, recenze nebo hodnocení daného produktu od jiných uživatelů, kteří si danou věc koupili před vámi. Pokud uvidíte, že naprostá většina je spokojená, pak asi není moc co řešit, ovšem pokud vidíte diskuze, kde si na produkt stěžují, pak je čas dát ruce pryč. Pročtení těchto informací vám poskytne vše podstatné o spolehlivosti, výkonu nebo kazivosti. 

Poraďte se s odborníky 

Stále si nejste stoprocentně jistí? V tom případě konzultujte s odborníky. Například prodejci v obchodech s domácími spotřebiči vám mohou poskytnout další užitečné informace a pomoci vám vybrat nejlepší vestavnou troubu pro vaši kuchyň. 

Nechte se našimi radami inspirovat, ale pamatujte, že výběr té správné je individuální rozhodnutí, které závisí na vašich potřebách a preferencích. 

Měření