Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Inspirujte se kuchyněmi slavných

Info ikona
ostrůvek kuchyně

Co člověk, to jiný styl, co člověk, to jiná kuchyně. Každý z nás má o té ideální jiné představy, někdo dává přednost malé útulné kuchyňce, kde má všechno po ruce, jiný zase potřebuje velkou kuchyň, po které se může volně pohybovat. Jak to mají slavní?

Promotion | 16. 01. 2023

I celebrity potřebují kuchyň

Je jedno, zda si kuchyň pořizuje celebrita nebo normální člověk, pravidla pro její zařízení jsou stejná. Rozdíl je jen v tom, že vy se kuchyní asi nikde chlubit nebudete, zato slavní se v ní mnohdy fotí nebo dokonce zvou kamery na návštěvu. Na tom není ale nic špatného, my aspoň víme, jak ty známé osobnosti žijí a poslouží nám jako inspirace do naší kuchyně.

Na jaký styl kuchyní sází nejen celebrity?

Když přijde na zařizování nové kuchyně, možná si připadáte jako Alenka v říši divů. Tolik barev, materiálů úchytek, stylů a rozvržení. Co si z toho vybrat?

  • Kuchyně ve venkovském stylu je zase v módě, proč byste si kuchyň v přírodních materiálech, s okrasnými lištami a dekorativními prvky, kterou možná znáte z prázdnin u babičky, nemohli mít doma i dnes?

  • Moderní kuchyně, ve kterých se klade důraz na praktičnost, dostatek úložných prostor a inteligentních spotřebičů, jsou charakteristické i tím, že se v nich prolíná kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem.

  • Skandinávské kuchyně charakterizuje jedinečnost a útulnost, není se čemu divit, že si je pořizuje stále víc a víc lidí. Kladou důraz na promyšlená řešení a přírodní materiály, zejména dřevo.

  • Bezúchytková kuchyně působí nadčasově, její velké plus je bezpečnost.

  • Kuchyně ve stylu Provence, která je typická pro obydlí v téhle francouzské oblasti.

  • Retro kuchyně, které našly inspiraci v minulém století a všechny prvky z té doby modernizují do dnešní podoby. Design takové kuchyně je výrazný a originální, všechny části k sobě ale musí ladit.

Info ikona
kuchyně

A co tvar kuchyně?

S ohledem na velikost místnosti, kterou máte k dispozici, si můžete vybrat i tvar kuchyně. Do malých prostor, kde si nemůžete dovolit moc experimentovat, třeba do panelákových bytů nebo na kolej, jsou ideální jednořadé kuchyně, případně kuchyně do L. V nich díky dobře vybrané rohové skříňce můžete využít i roh místnosti, se kterým si jinak často nevíme rady.

Kdo prostor až tolik řešit nemusí, ten si může pořídit kuchyňskou linku do U nebo kuchyň s ostrůvkem. Obojí je teď v módě, odměnou vám bude dostatek úložného prostoru na všechny kuchyňské pomocníky a náčiní.

Kuchyně do U se skládá ze dvou protilehlých, klidně i různě dlouhých dílů a jednoho spojovacího dílu, kuchyně s ostrůvkem má další díl, samostatně stojící ostrůvek, který může sloužit jako stůl, barový pult, pracovní plocha nebo v něm může být zabudovaná třeba varná deska.

Víte, že právě kuchyně s ostrůvkem jsou mezi slavnými poměrně oblíbené? Ostrůvek totiž kuchyni dodá na originalitě a luxusu, navíc oddělí kuchyň od jídelny. Když nad něj ještě zavěsíte komínovou digestoř, dojem bude naprosto dokonalý.

Měření