Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

5 tipů, jak vypadat a cítit se šťastně

Nevlídné zimní počasí a krátké dny náladě zrovna nepřidají. Víme, co dělat,
aby vaše nálada a vzhled byly co nejpozitivnější.

Soňa Kotulková | 8. 01. 2015

1. JEZTE SPRÁVNĚ
Vsaďte na antioxidanty, jsou prospěšné nejen tělu, ale také kůži. V Asii už po staletí používají goji, což jsou malé oranžové plody, které se k nám dovážejí sušené podobně jako rozinky. Můžete je buď přidat do jídla, třeba k ovesným vločkám k snídani, nebo je přelít vařící vodou a vyluhovat je jako čaj. Odvar vypít a plody pak sníst. Pokud máte v zimě sklon k melancholii, zkuste hořčík, je skvělý na nervy.

2. VSAĎTE NA BARVY
Zapomeňte na nošení černé, šedé a hnědé. Když do šatníku přidáte svítivě růžovou, červenou, lila nebo oranžovou, budete se hned cítit lépe! A nezapomeňte se rozzářit i při líčení. I když jsou zimní kolekce většinou temné, na pultech obchodů se již začínají prodávat nové jarní kolekce, které jsou plné barev. Nebo prostě vytáhněte líčení z léta. Dotek bronzeru a korálové nebo fuchsiové rty vypadají skvěle i v zimě! A lak na nehty? Jedině zářivý!

3. POŘIĎTE SI TVÁŘENKU
I tu nejunavenější a nejzašedlejší pleť okamžitě rozjasní tvářenka v broskvovém nebo růžovém odstínu bez perleti. Pokud je vám přes třicet, ideální jsou krémové tvářenky. Vypadají přirozeně a věkem sušší pleť je skvěle přijímá. Výborné má například Bobbi Brown nebo Nars.

4. ZKUSTE AROMATERAPII
Provoňte si domov aromalampou s éterickými olejíčky s vůní citrusů. Citron, grep, pomeranč dovedou osvěžit, ale také dodat energii a dobrou náladu. Vybírejte si je ale v biokvalitě, například u značek Nobilis Tilia, Primavera nebo Saloos. Alternativou aromalamp jsou speciální elektrické difuzéry, které vonnou směs vypouštějí do vzduchu v podobě páry. Zakoupíte je například na www.greenwave.cz

5. DOPŘEJTE SI MASÁŽ
Stačí hodinka, a rázem se cítíte lépe. My nedáme dopustit na masáž celého těla Tranquillity Anti-Stress ze salonu Miracle (www.miracleclinic.cz). Kombinuje vzácné aroma s jemnými doteky a s dokonalým ošetřením i té nejsušší pokožky, která je pak hedvábně hladká, a vy odcházíte plné energie a s dobrou náladou.