Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Andrea Kerestešová: Sádlo je základ!

Andreu (31) znám už pár let a pokaždé, když ji vidím, mi bleskne hlavou, že pověstné méně znamená více ovládá naprosto dokonale. Nikdy není přelíčená, ale vždycky má dokonalou pleť i vlasy a působí neskutečně svěže. Ani během našeho posledního setkání tomu nebylo jinak. A to i přesto, že vstávala v pět, protože zrovna natáčí Ordinaci v růžové zahradě a spoustu času tráví v maskérně pod nánosem univerzálních líčidel. Zatímco já jsem během našeho povídání o kráse bojovala s jarní únavou, Andrea zářila. Jako vždycky. Jak to dělá?

Používáte sádlo. Proč si myslíte, že je pro pleť tak super?
Není na tom nic nelogického, prasečí kůže se používá i v plastické chirurgii, je té lidské nejbližší. Sádlo pleť hydratuje, vyhlazuje vrásky a je to moje záchrana, když jdu třeba na akci. Ideálně si udělám relax ve vaně a místo masky dám na tvář na půl hodiny vrstvu sádla, pak už ho stačí jen poctivě smýt, nanést lehký krém a make-up a můžu vyrazit. 
 
Na co ještě nedáte dopustit?
V poslední době jsem si oblíbila přírodní kosmetiku od Havlíkovy apotéky, vše pochází z českých biorostlinek. Začala jsem univerzální mastí s všeříkajícím názvem Havlíkův přírodní zázrak a pak zkoušela další produkty.
 
Takže používáte hlavně biokosmetiku?
Podlehla jsem jí postupně. Začala jsem pleťovými olejíčky na noc, nejčastěji používám arganový. A to jsem si ještě před pár lety myslela, že používat bio věci je moc drahé! Neříkám, že dnes jsem stoprocentně bio, ale pravda je, že chemii se snažím vyhýbat, co to jde. A ve finále mi došlo, že biokosmetika vlastně není ani tak drahá, už proto, že dlouho vydrží. 
 
Trápily vás někdy nějaké potíže s pletí?
To ano, mám velmi citlivou pleť a někdy se mi udělá ekzém. Ale dneska už vím, že mě upozorňuje na to, co se děje uvnitř mě samotné, ekzém mi prostě říká: zpomal. Léčím ho kokosovým olejem. A teď jsem si vzpomněla na další vychytávku s kokosovým olejem, jednou týdně hned po probuzení převaluju v puse lžičku oleje tak dvacet třicet minut – bojuje to proti bakteriím a virům, které se usazují v ústech a na sliznici. 
 
Celý rozhovor si můžete přečíst v dubnové Marianne. 

Související články