Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne bydlení

Dejte sbohem úmornému sekání zahrady

Komerční článek – Dům se zahradou je paráda. Krásné květiny, skalka, vlastní bylinky a i nějaká čerstvá chutná zelenina. Jedna věc bývá na takové zahradě však otravná – nemilosrdný trávník roste kdykoliv a kdekoliv a nezastaví ani, když si vezmete volno a na práci nemáte vůbec pomyšlení.

Redakce Marianne | 22. 05. 2013

Propagace značky Home Credit.
Marianne Bydlení není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.

Už žádné kupy shnilé trávy

Pokud nechcete mít ze zahrady brzo džungli a všechnu tu opečovávanou krásu nechat zarůst, tak musíte sekat. Koho by však bavilo každých pár týdnů celé dopoledne lítat po zahradě s těžkou sekačkou od plotu k plotu. S rozvojem senzorů a zlevnění elektroniky před pár lety přišel zajímavý vynález v podobě robotické sekačky. S tou totiž nemusíte dělat vůbec nic.

Robotická sekačka kombinuje několik výhod. První je samozřejmě výše zmíněný automatický provoz – sekačka má určené dny a hodiny, kdy zahájí sekání (i v případě, že nejste doma) a po práci se sama vrátí na svoje místo, kde se nabíjí a čeká do dalšího dne nebo týdne. Další výhodou je fakt, že vám odpadne starost s odpadem. Všechny živiny a vláhu vrací robot zpět do trávníku a vám už nebude v rohu zahrady smrdět obrovská hromada shnilé trávy.

Robotická sekačka ušetří až celé 2 dny ročně

Jedinou nevýhodou, ale pouze zdánlivou, může být pořizovací cena. Ta je sice vyšší než u základních modelů obyčejných „tlačených“ sekaček, ale pokud vezmete v úvahu, že vám robotická sekačka ušetří týdně hodinu nebo dvě času, hned situace vypadá jinak. Ať už sekáte trávník vy, nebo váš manžel, určitě radši strávíte ten čas s rodinou třeba na výletě. A to si k tomu ještě připočtěte, že robotická sekačka vám nezničí záda z věčného ohýbání a vyprazdňování koše.

Pokud se vám robotická sekačka zalíbila, ale nechcete na ni vydat všechny peníze najednou, můžete si na ni vzít půjčku. Prodejce nejen robotických sekaček a vysavačů robotici.cz je partnerem společnosti Home Credit a nabízí proto možnost právě přes tuto finanční instituci koupit různé zahradní vybavení na splátky.

A nemusíte nakonec skončit jen u automatické sekačky. Svůj domov můžete zautomatizovat ještě dále a koupit si domů robotický vysavač, který funguje prakticky stejně, jen místo sekání vysává a některé typy mají v sobě dokonce obsažený i mop. Přestaňte se tedy dřít na zahradě i doma a využijte moderních vynálezů, které nám doba dopřává.