Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Jak zvládnout atopii?

Je vaše kůže extrémně vysušená, svědivá a objevují se na ní červená místa, která jsou hrubá a někdy i praskají? Pak možná trpíte atopickou dermatididou neboli atopickým ekzémem. Víme, jaké jsou nejnovější poznatky v boji s touto úmornou kožní nemocí, která mnohým ani nedá spát.

Soňa Kotulková | 14. 01. 2015

Rovnováha kožních bakterií
Bakterie jsou všude, i na našem těle. Jsou ale důležité, aby kůže mohla zdravě fungovat. Vědci v laboratořích La Roche Posay při svých vědeckých poznatcích označili toto společenství mikroorganismů jako mikrobiom a ten se u nemocných atopií liší od zdravé kůže. Pokud je totiž nevyvážený, stále se bude opakovat fáze akutního vzplanutí, jako je extrémní vysoušení, svědění a podráždění. Proto vědci po pětadvaceti letech výzkumu objevili látku Aqua Posae Filiformis, což je speciální bakterie, která je spojená s termální vodou. Vyrovnává tak kožní mikrobiom k normálnímu fungování a zevnitř dlouhodobě ovlivňuje fukci ochranné kožní bariéry. A tak vzniklo tělové mléko Lipikar Baume AP+, které oddaluje fázi akutního vzplanutí kůže a její extrémní vysušování.

Kosmetika místo kortikoidů
V laboratořích Eucerin zase vyvinuli řadu AtopiControl, která dokáže pokožku ošetřit a zklidnit, dokonce i v té nejhorší, akutní fázi. Za zmínku stojí Acute krém, u kterého bylo klinicky dokázáno, že má srovnatelný kosmetický účinek jako účinky jednoprocentní hydrokortizonové masti. Acute krém AtopiControl je unikátní komplex látek, který obsahuje regenerační omega-6 mastné kyseliny (z oleje pupalky a jader hroznového vína), zklidňující licochalcon A (extrakt z kořene čínské lékořice), antibakteriální dekandiol a chladivý menthoxypropanediol. A co je na něm opravdu skvělé, je to, že ho můžou používat kromě dospělých také děti, dokonce i miminka od tří měsíců! V řadě najdete také sprchový olej, tělové mléko a krém.

Související články