Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Proč jet k jezeru Como?

Už plánujete letní dovolenou? Vyměňte letos moře za jezero. Nebudete litovat.

Karolína Peřinová | 12. 05. 2018

V podhůří italských Alp leží schovaný kus ráje – je jím Lago di Como neboli Comské jezero. Je lemované vysokými horami, které jsou posety malebnými vesničkami. V průzračné vodě se třpytí sluneční paprsky a stačí nám jeden pohled na fotku tohoto místa a nedivíme se, že zde má vilu i George Clooney.

U teplé vody na prosluněné pláži si budete připadat jako u moře. Ale ve chvíli, kdy zvednete hlavu, uvidíte na obzoru hory, jejichž vrcholky jsou i v létě pokryty sněhem. Tento pohled se vám naskytne jen na málo místech a jezero Como je jedním z nich. Z Česka to přitom není daleko. Veřte, že až si přečtěte naše důvody proč vyrazit právě tam, během chvíle zrušíte dovolenou v Chorvatsku a zabookujete hotel u jezera Como.

Proč tedy vyměnit moře za jezero?

como

Ranní plavba po klidném jezeře

Co se týče jezera Como, není lepší způsob, jak poznat jeho krásy, než vyrazit na plavbu lodí. Z ní máte neustále pohled na Alpy. Díky jejich velikosti si připadáte jako to nejmenší stvoření na světe. Zároveň můžete zahlédnout z paluby lodě i nedotčenou přírodu, která jezero obklopuje.

Během dne plavby nabízí nespočet lodních společností. Jezero je potom plné parníků, lodí i lodiček, a to je důvod pro brzké vstávání a nastoupení na palubu již v ranních hodinách. Bez davů a ostatních lodí má tento výlet mnohem vetší kouzlo.

Mnoho malebných vesniček čekající na prozkoumání

Comské jezero vás neuchvátí jen svou fascinující přírodou. Stejně na vás zapůsobí i okolní vesnice, které se skládají z barevných vilek a úzkých uliček, které přímo vybízí k toulkám bez cíle.

Como

Nádherná architektura

Od legendárních vil, historických památek až po starověké ruiny. Stačí jeden pohled a uvědomíte si, že jezero oplývá obdivuhodnou architekturou. Například, pokud se chcete pokochat krásou historie, nezapomeňte navštívit architektonické mistrovské dílo známé jako Duomo di Como. Ať už jste milovníkem historie nebo ne, tato katedrála vás zaujme.

Dechberoucí výhled na jezero

Úplně z nové perspektivy uvidíte jezero pokud se vydáte do vesnice Brunate. Město Como je s ní spojeno lanovou dráhou. Ta vám poskytne krásný výhled a je to nejrychlejší způsob jak cestovat mezi těmito dvěma městy. Trvá to jen deset minut. Navíc je zajímavé, že je v provozu už od roku 1894. Ale nemějte strach, jízda je bezpečná a používají jí denně jak obyvatelé, tak nadšení turisté.

como

Pomalé tempo života u jezera

Tolik z nás chvátá životem rychlostí světla. Když se pokoušíte vaše životní tempo trochu zpomalit, za běžného provozu se to stejně většinou nedaří. Ale to jen do doby, než navštívíte jezero Como. Je to totiž místo, kde se chvátající žvotní styl lusknutím prstu rozplyne. Najednou si užíváte každý okamžik plnými doušky, proplouváte dlouhými klidnými dny a cítíte každé pohlazení sluníčka. Nesmíme zapomenout ani na skvělé chutě výborného italského jídla. Zde si dopřejete ten správný restart a po příjezdu domů je už pouze na vás, jestli odoláte návratu do zajetých a pekně rychlých kolejí.

Jestli jste se do těď nerozhodli pro dovolenou u jezera, fakt, že zde má vilu George Clooney vás jistě přesvědčí

Už balíte kufry? Lake Como je skučteně tak úchvatné, že svou vilu zde měla i Madonna nebo Richard Branson. Takže mějte foťáky stále ve střehu. Nikdy nevíte, jakou hollywoodskou celebritu zde můžete potkat.

Související články