Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Spěte jako královna! Vše, co byste měli vědět o večerní rutině královny Alžběty II.

Info ikona
Královna

Královna Alžběta II. vypadá ve svých pětadevadesáti letech velmi čile! Ptáte se, jak zní její tajemství dlouhověkosti? Hlava britské monarchie by vám pravděpodobně odpověděla jediné – dlouhý a kvalitní spánek.

Královna Alžběta II. bezesporu patří k obdivuhodným ženám. V letošním roce sfoukne na narozeninovém dortu šestadevadesát svíček a za několik dnů dokonce oslaví sedmdesát let na britském trůnu. I přes úctyhodný věk se královna stále účastní společenských i státnických událostí, a dokonce se nebojí ani online konferenčních hovorů. Ačkoliv má královna diář přeplněný k prasknutí, existuje jedna aktivita, na kterou si za žádných okolností nenechá sáhnout. Hádáte správně, jedná se o spánek!

Mohlo by se vám líbit

Seriál, kniha a spánek

Říká se, že večerní rutina je pro lidské tělo důležitá. Zdá se, že toho si je vědoma i královna Alžběta II., která zhruba od deváté hodiny večerní začíná odpočívat. Společnost jí častokrát dělají televizní seriály, konkrétně nedá dopustit na Downton Abbey, Last of the Summer Wine nebo Dad’s Army. Následně se Její Veličenstvo odebere do postele a čte si knihu. A protože královna dbá na to, aby spala nejméně osm hodin, je zřejmé, že okolo 23. hodiny usíná.

Nový den začíná pro královnu Alžbětu II. v půl osmé ráno, kdy do její ložnice vstoupí pokojská s ranním čajem. Hádáme, že v královnině šálku bychom objevili pytlíček od English Breakfast Tea. Pokud tedy chcete hýřit energií stejně jako britská královna, nezbývá nic jiného, než si dopřávat doporučovaných osm hodin spánku. Jak snadné, že?

A co vévodkyně?

Zůstaňme ještě chvilku u britské královské rodiny. Také vévodkyně Kate nedá dopustit na pravidelnou večerku. Proslýchá se, že Kate zhasíná lampičku na nočním stolku okolo půl jedenácté večer. Po nejméně osmi hodinách spánku je Kate natolik čilá, že si v ranních hodinách jde zaběhat, případně vyvenčí pejska.

Naopak, o večerní rutině Meghan Markle nemáme příliš informací. Vévodkyně ze Sussexu se pouze nechala slyšet, že v odpoledních hodinách odmítá kávu, a raději dává přednost smoothie. S usínáním jí pravděpodobně pomáhá také pravidelné večerní cvičení jógy.

Mohlo by se vám líbit