Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Tipy, jak vyzrát na celulitidu

Chcete do léta vypadat skvěle v plavkách? Právě teď je nejvyšší čas se o svoje tělo začít pořádně starat. Vyzpovídali jsme fyzioterapeutku ze salonu Miracle Pavlu Palovčíkovou (www.miracleclinic.cz).

Za jak dlouho je možné vyhladit celulitidu? Jak?
Celulitida se dělí na dva druhy – edematozní a tukovou – a každá se dále ještě dělí na čtyři stupně. Délka léčby záleží na tom, v jakém stadiu jí začneme věnovat pozornost. Pokud začneme s příznaky bojovat ihned na začátku, bude jednodušší ji léčit. Klientkám můžeme nabídnout několik druhů léčby, například před odjezdem na dovolenou krátkodobou léčbu celulitidy pomocí přístroje Icoone v kombinaci s mezotransdukcí. Tato léčba je schopná během 14 dní redukovat nižší stupně celulitidy. Samozřejmě pro dlouhodobý efekt doporučujeme dvouměsíční intenzivní kúru, kde jsme schopni redukovat celulitidu až o dva stupně. Tuto kúru sestavujeme vždy klientkám ‚na míru‘ a kombinujeme několik druhů ošetření – například využití přístroje Icoone, Reaction, mezotransdukce nebo pomocí zábalů či masáží. V každém případě, pokud se chceme zbavit celulitidy navždy, je nezbytně nutné změnit stravovací návyky a zařadit aktivní pohyb do každodenního života, vyhýbat se stresu, přestat kouřit a omezit dlouhodobé stání či sezení.
 
Musím kvůli celulitidě nějak upravit stravu?
Úprava stravy je jednou z nezbytných součástí léčby celulitidy. Dříve se věřilo, že je celulitida výhradně genetickou záležitostí, ale v současné době už je jisté, že životní styl má na tento rozsáhlý problém zásadní vliv. Je vhodné jíst pravidelnou a vyváženou stravu s dostatkem vlákniny, vitaminů a minerálů a nezapomínat na dostatečný denní příjem tekutin. Naopak bychom se měli vyhýbat tučné a přesolené stravě, díky které naše tělo více zadržuje vodu.
 
Dá se celulitidě nějak předcházet?
Celulitida a její nedostatky jsou způsobeny genetickými faktory a zhoršují se sezením nebo dlouhým stáním, nesprávným stravováním, kouřením a stresem. To vše poškozuje nejdříve mikrocirkulaci a následně objem mezi kapilárami a buňkami. To má za následek zpomalení mikrocirkulace kombinované se zánětlivým stavem, což způsobuje otokovou celulitidu. Když se situace zhorší a metabolismus tuků je zpomalen, lokální ukládání tuků se stává viditelným (tuková celulitida) a je těžší a těžší dosáhnout jeho odstranění. Doporučujeme vyhnout se stresu, pravidelnou a vyváženou stravu a aktivní pohyb.
 
Když se pomerančové kůže zbavím, co mám dělat, aby se znovu nevrátila?
Je vhodné dále pokračovat ve zdravém jídelníčku a pravidelném pohybu. Nadále je dobré vyhýbat se dlouhodobému stání a sezení, stačí si alespoň na pár minut v rychlém tempu zahýbat nohama pro zvýšení mikrocirkulace. A redukovat stres je možné například i pomocí masáže, která uvolní stažené svaly, zlepší mikrocirkulaci tkání a navodí příjemný pocit pohody. Pamatujte, že předcházet celulitidě je snadnější než ji potom složitě léčit.
 
Jak se o partie postižené celulitidou starat doma?
V našem salonu máme od značky [comfort zone] ucelený program Body Strategist pro domácí ošetření. Tento program má tři fáze (aktivní fáze, prohloubení efektu a zpevnění). První měsíc doporučujeme klientkám používat hubnoucí náplasti Body Strategist v kombinaci s Body Strategist Cream, což je krém na lokální tukovou celulitidu s termogenickým efektem a Body Strategist Cream gel, který je možné použít na celé tělo na otokovou celulitidu. Náplasti měníme jednou denně a Cream a Cream gel používáme každé ráno a večer po dobu prvního měsíce. Druhý měsíc používáme jednou denně pouze Cream a Cream gel. A třetí měsíc opět zařadíme Body Strategist náplasti a zpevňující krém, například D-age cream. S takto sestaveným programem dosahují naše klientky viditelných výsledků. A pokud k tomuto ošetření přidáte ještě zdravou a vyváženou stravu, pravidelný pohyb a pozitivní přístup, není nic, co by bránilo vašemu vysněnému tělu.