Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Tipy pro podzimní voňavé koupele

Cítíte se teď na podzim unavená a ráda byste si dopřála něco, co vám dodá energii a harmonii? Aromatické koupele jsou na podzim a v zimě naprosto dokonalým pomocníkem v boji nejen s únavou.

Redakce Marianne | 19. 11. 2013

Napuštěná vana plná horké vody s éterickými oleji – co může být příjemnější? Zejména teď, když je venku už pořádná zima. A nemusíte si napouštět ani vanu, klidně postačí teplá sprcha, při které použijete éterické oleje. I když, taková půlhodinka ve vaně…

Koupel má být efektivní – dodržujte určitá pravidla

Aby byla koupel co nejefektivnější, tedy aby všechny éterické oleje pronikly do vaší pokožky, měla byste v ní pobýt minimálně deset minut. Do koupele nikdy nepoužívejte éterické oleje bez vhodného nosiče (tedy oleje či medu), protože nejsou rozpustné ve vodě. Zůstaly by plavat na povrchu, a dokonce by mohly i popálit pokožku. Proto éterický olej přidávejte do hydrofilního oleje, tučného másla nebo medu a tuto směs pak nalijte do vody.

Osvěžující koupel

3 kapky bergamotu, 2 kapky grapefruitu, 3 kapky růžového dřeva

Oleje přidejte do hydrofilního oleje a přilijte přímo do vany napuštěné teplou vodou. Dobře promíchejte. Tahle směs je vhodná, když jste unavená a vyčerpaná. Osvěží a nepůsobí sedativně.

Relaxační koupel

5 kapek levandule, 2 kapky ylang-ylangu, 2 kapky růžového dřeva

Oleje přidejte do hydrofilního oleje, přilijte přímo do vany s horkou vodou a dobře promíchejte. Po této koupeli budete osvěžená a tak trochu unavená, proto je vhodná před spaním.

Koupel proti depresi a splínu

3 kapky bergamotu, 3 kapky růžového dřeva, 3 kapky pomeranče, 1 kapka jasmínu

Oleje přidejte do hydrofilního oleje, přilijte přímo do vany s teplou vodou a dobře promíchejte. Tyto éterické oleje můžete přidat do 15 ml základního oleje a potřít si směsí celé tělo. Bude vám mnohem příjemněji a zbavíte se úzkosti.

Koupel při nachlazení

2 kapky eukalyptu, 3 kapky manuky, 2 kapky ravensary

Oleje přidejte do hydrofilního oleje, přilijte přímo do vany s horkou vodou a dobře promíchejte. Směs je antiseptická, uvolňuje dýchací cesty a prohřívá.

Soutěžte dnes s námi na http://vanoce.marianne.cz/ o dárkový balíček Weledy. 

Související články