Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Cestování s malým dítětem? Tato rodina společně pokořila už 22 zemí

Vzdali se svého amerického snu, prodali dům, auto a vyrazili na cestu kolem světa.

Za normálních okolností by tento scénář nikoho nepřekvapil. Není totiž nic výjimečného, když se mladí lidé ze dne na den sbalí a rozhodnou se procestovat celý svět. Trošku odlišná situace ale přichází v momentě, kdy se páru narodí miminko. Málokdo si troufne vzít malého prcka na dlouhou cestu, během které neustále měníte dopravní prostředky a hotelové pokoje.

Ben a Kelly ze San Francisca měli skvělou kariéru a rozhodně nic nenasvědčovalo tomu, že by se jí chtěli vzdát. Zlom přišel v momentě, kdy se jim narodila dcera Liesel. Osm hodin v práci, tři hodiny dojíždění a pozdní příchod z práce domů zapříčinil, že rodina měla na sebe minimum času. Volné chvíle se navíc nesly ve znamení příprav na další den.

Dovolená
@thefunemployedfamily

Prvním impulsem k vykročení z komfortní zóny byl návrat z rodinné dovolené. Pár opálený z havajského sluníčka začal pomalu spřádat plány na únik z pracovní rutiny. Následně Ben i Kelly dali výpověď v práci, prodali barák a další majetek, a na začátku června loňského roku se vydali za dobrodružstvím. „Za osm měsíců jsme projeli 22 zemí. Začali jsme ve Francii, Německu, pak se vydali do Švýcarska, Rakouska, Lichtenštejnska, Španělska, Chorvatska, Bosny, Černé Hory. Následně jsme se přestěhovali do Asie a odjeli do Indonésie, Thajska, Malajsie, Vietnamu, Kambodže a Filipín. Dále jsme navštívili Austrálii a Nový Zéland, a to před návštěvou tichomořských ostrovů Francouzské Polynésie a Cookových ostrovů. Vše jsme zakončili cestou do Mexika a teď jsme v USA, abychom strávili léto s rodinou, než se opět vydáme na podzim na cesty,“ řekl Ben pro DailyMail.

Dovolená
@thefunemployedfamily

A jak na cestování reaguje malá Liesel? Podle slov Kelly si dobrodružné cesty naprosto užívá. „Po roce na cestách je Liesel mimořádně přizpůsobivá a navíc skvěle komunikuje. Dokáže si udělat přátele všude, kde jsme a navíc je otevřená novým zážitkům - nebojí se jít do gondoly nebo jíst exotické jídlo. Doufáme, že zkušenosti z této cesty zůstanou navždy s ní,“ dodává Kelly.

Dokážete si představit, že byste sbalili kufry a vydali se s celou rodinou na cestu kolem světa?

ČTĚTE TAKÉ: CESTOVÁNÍ: 10 hotelových NEJ, která musíte vidět!

Související články

Cestování
Oblíbená vinařská turistika: Kam se vydat za nezapomenutelnou chutí moravských a českých vín

Oblíbená vinařská turistika: Kam se vydat za nezapomenutelnou chutí moravských a českých vín

Zábava
Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Rodina a děti
Rodičovské hlášky: Legandární výroky,  které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Rodičovské hlášky: Legandární výroky, které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Dobrý nápad
Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají