Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Co si s sebou zabalit na prodloužený víkend?

Čtyři dny volna před vámi a vaše cestovní taška stále zeje prázdnotou?

Zabalit se na víkend je hračka, sbalit se na týden zvládnete bez mrknutí oka, ale spakovat loďák na čtyři dny, to už je vyšší dívčí. Čtyři dny, tři noci a nespočet otázek na to, kolik oblečení a kosmetiky vlastně budete potřebovat. Otevřete si kufr, připravte si čtvrt hodiny a pojďme si společně zabalit věci na ten nejlepší velikonoční prodloužený víkend.

  1. Kam jedete?

Máte v plánu jet na wellness víkend? Čekají na vás turistické výšlapy? Nebo frčíte letadlem do Barcelony? Každé místo si vyžaduje specifický šatník, jehož složení zároveň ovlivňuje předpověď počasí. Pokud vám chytrá aplikace ukazuje azuro, pak je zbytečné zabalit si péřovku a hucule. Na druhou stranu malý deštník může přijít vždycky vhod.

  1. Kolik oblečení?

Během vybírání oblečení už rovnou přemýšlejte nad finálním outfitem. Zvolte kousky, které jdou kombinovat a vrstvit. Na čtyři dny je ideální, když si zabalíte dvoje džíny, čtyři trička, dva svetry, jeden zajímavý top, pyžamo a jeden pár bot navíc. Jak už jsme ale zmiňovali výše, obsah vašeho zavazadla musí být uzpůsoben typu výletu.

Balení
  1. Kosmetická taštička

Kosmetické miniaturky jsou nejen roztomilé, ale především dokonale praktické. Malá lahvička mýdla, šamponu a kondicionéru vám bohatě na čtyři dny postačí. Stejně dobře poslouží i miniaturky kosmetiky či vzorečky krémů, které jste objevili v posledním čísle Marianne :-). Skvělým pomocníkem jsou také multifunkční paletky, které v sobě ukrývají oční stíny, tvářenku, bronzer a třeba i lesk na rty.

  1. Ostatní poklady

Na prodloužený víkend nelze odjet bez dalších důležitých věcí. Dobrým tipem jsou textilní pytlíčky, do kterých můžete vložit veškeré kabely od mobilu a foťáku. Nezapomeňte ani na papírové kapesníčky, antibakteriální gel na ruce, sluneční brýle, prášky, knihu, tužku s papírem a malý pilníček na nehty. To všechno jsou svaté grály, se kterými bez problému zvládnete každou dovolenou. 

  1. Ukládání do loďáku

Veškeré věci máte vyskládané na posteli a v očích cítíte děs z toho, že je nenarvete do kufru? V takový moment přichází na řadu rolovací metoda. Jednoduše řečeno rolujte, rolujte, rolujte. Džíny do velké ruličky, vedle nich položte trička a ponožky srolujte tak, aby šly vložit do bot. Díky této metodě ušetříte velké množství místa. A pamatujte si – čím více prostoru, tím více suvenýrů, které si z cesty můžete přivést.  

Chystáte se někam na prodloužený "velikonoční" víkend? 

ČTĚTE TAKÉ: 6 evropských měst skvělých pro letní cestování

Související články

Cestování
Oblíbená vinařská turistika: Kam se vydat za nezapomenutelnou chutí moravských a českých vín

Oblíbená vinařská turistika: Kam se vydat za nezapomenutelnou chutí moravských a českých vín

Móda
Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Zábava
Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role