Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

MARIANNE NA CESTÁCH: Rozmazlování po česku

Pokud už v srpnu nemáte dovolenou, vyrazte alespoň na prodloužený víkend. Společně s Amazing places jsme pro vás vybrali a na vlastní kuži otestovali deset míst, kde se budete cítit jako v ráji.

Anonymous | 13. 08. 2019

Villa Memories

Nejlepší butikový hotel v Evropě.

Monika Mudranincová, šéfredaktorka

Jsou místa, která stačí navštívit jednou v životě, a pak jsou ta, kam se chcete vracet. To druhé platí o Ville Memories. Nádherný hotýlek na Moravě uprostřed Hostýnských vrchů má totiž to, co z něj dělá srdeční záležitost – příběh. Příběh jeho majitele Martina Ditmara, někdejšího vrcholového manažera a byznysmena, který jednoho dne zkolaboval z přepracování a ocitl se v kómatu na hranici mezi životem a smrtí. Přeskupil své priority, rozhodl se vyskočit z rozjetého vlaku a vybudoval hotel, který získal ocenění Nejlepší butikový hotel v Evropě v kategorii Family a ve své kategorii se dostal mezi čtyři nejlepší na světě. Při zařizování se Martin Ditmar inspiroval svými cestami po jižní Africe a spolu s architekty vytvořil kouzelné útočiště v neokoloniálním stylu. Hostům dokáže tým Villy Memories připravit piknik, zorganizovat lekci vaření nebo pozorování ptáků, uspořádat Grill Academy se špičkovým šéfkuchařem nebo je vypravit na výlet po okolí – pěšky, na kole, v autě i na koni. 

Villa Memories
Adresa: Villa Memories, Vylanta 219, Fryšták

Apartmány Kocourek

Příjemné místo, kde se děti vyřádí a vy uklidníte pocuchané nervy.

Petra Šroubek Pohlová, zástupkyně šéfredaktorky

Luxusní hotely disponují velkým kouzlem, ale jakmile má člověk malé děti, rodinné apartmány vítězí. Protože se tu na vás nikdo nebude křivě dívat, když se vaše tříletá dcera rozhodne pořádně rozvibrovat hlasivky. Anebo jednoduše proto, že si tu můžete sami uvařit – co si budeme nalhávat, návštěva restaurace s batoletem v zádech je záležitost pro masochisty. Majitelé Apartmánu Kocourek, Jitka a Víťa Vítkovičovi, mají sami malé děti, a tak moc dobře vědí, co nejmenší potřebují – pořádné hřiště, trampolínu a bazén. A také vědí, co ocení dospělí, teď mám na mysli zdejší báječnou domácí medovinu a fantastické muffiny. Celá rodina si pak zamiluje pokojíčky zařízené tak krásně, že se vám nebude chtít ven. Interiéry mají mile starosvětskou atmosféru, ovšem s příjemným moderním nádechem, třeba klasický váleček na stěnách je použit v cool kombinaci šedé s vínovou. Skvělý nápad! V okolí je spousta možností, kam si udělat výlet, můžete se třeba jen tak toulat okolními lesy nebo s dětmi zajet do Zoo Jihlava.

kocourek

Adresa: Kocourovy Lhotky 1, Pelhřimov

Hotel Prezident

Lázeňské povalování na vysoké noze.

Denisa Přikrylová, stylistka

Do hotelu v samém srdci Karlových Varů jsme se s kolegyní Irenkou vydaly ve chvíli, kdy jsme obě měly za sebou pracovně náročné období, navrch rozbolavěná těla a nulovou energii. Tenhle původně rodinný hotel byl založen uznávanou balneoložkou MUDr. Miladou Sárovou, která léčila mimo jiné Václava Havla či Michaila Sergejeviče Gorbačova. Prezident nabízí nepřeberné množství léčebných, wellness a beauty procedur. My zkusily zdejší specialitu floating, teplý slaný bazén se salinitou z Mrtvého moře, doprovázený audiovizuálními efekty, který okamžitě navodí stav beztíže a je dokonalým antistresovým balzámem pro tělo i duši. Další z léčebných metod, co jsme podstoupily, byla oxygenoterapie zásobující tkáně kyslíkem, omlazující organismus a napomáhající odbourávání bolestí hlavy a depresí. Fungovalo to! Po třech dnech strávených absolvováním nejrůznějších procedur a usrkáváním léčivých minerálních pramenů jsme odjížděly plné energie a s pokožkou hebkou jako miminko.

prezident

Adresa: Luxury Spa & Wellness Hotel Prezident , Karlovy Vary

Panství Dlouhá Lhota

Pro všechny, co toužili po životě na zámku.

Eliška Vrbová, módní redaktorka

Panství Dlouhá Lhota je místo jako stvořené pro romantický prodloužený víkend s partnerem. Dobře sehraný personál vám splní všechna přání, od snídaně do postele přes vyžehlení róby na slavnost nebo svatbu v zámeckém parku. Nejen že se zde cítíte jako na zámku, ale navíc na Panství i v okolí najdete zábavu za každého počasí. Pokud je krásně, můžete vyrazit na výlet do nedaleké Příbrami a navštívit poutní místo Svatá Hora. Kousek od Dlouhé Lhoty leží zámek Dobříš, známý z mnoha filmů, a také Památník Karla Čapka ve Staré Huti. Pokud zrovna není počasí na vaší straně (což byl bohužel náš případ), nezbude vám než se naložit do zdejšího wellness. Místní bylinková a finská sauna, turecká parní lázeň, venkovní vířivka na střeše a vyhřívaný bazén vám špatnou náladu z nepřízně počasí spolehlivě zaženou. A pak si můžete zajít do restaurace Konírna, kde můžete ochutnat třeba tradiční příbramskou uhlířinu.

amazing

Adresa: Dlouhá Lhota 1 (Středočeský kraj)

Boží oko

Venkovská idylka s puncem luxusu.

Kamila Kačírková, grafička

Mezi kostelíkem a starým stromem, uprostřed tajných lesů a mlčenlivých rybníků leží brána do ráje, do oázy pohody, klidu a míru. Zvenku vás stavení Boží oko uchvátí starobylou architekturou selského baroka, působí jako vystřižené z obrázků Josefa Lady. Za branou vás pak dostanou luxusní interiéry pokojů s poetickými názvy jako Konvalinka, Kopretina nebo Pivoňka. Nechybí ani příjemný wellness, užívat si můžete třeba ve vířivce s výhledem do zahrady, ve finské sauně nebo v bylinné parní lázni. Rozmazlit můžete nejen tělo, ale i chuťové pohárky, ve zdejší restauraci mají vše čerstvé a v prvotřídní kvalitě. Nabízejí ryby z okolí, biovajíčka ze sousedovy farmy, maso od řezníka a pečivo z blízkého pekařství. Co podniknout, až vás lenošení přestane bavit? Možností je spousta, na výlet si můžete zajet třeba na majestátní neogotický zámek Hluboká nad Vltavou, nedaleko jsou i Holašovice, malebná jihočeská vesnička, která byla díky své jedinečnosti zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

bozi oko

Adresa: Malé Chrášťany, Sedlec (Jihočeský kraj)

Nový Rybník u Příbrami

Ráj (nejen) pro pejskaře.

Markéta Žižková, kosmetická redaktorka

Jelikož máme posledních pár měsíců v rodině čtyřnohý přírůstek, na dovolenkovou destinaci máme poněkud jiná kritéria než dříve. Do penzionu Nový rybník, jen pár minut od zámku Dobříš, ale přitom v klidné oblasti Brd, mají pejskaři vstup povolen. Ačkoli dohlédnete na několikaproudovou dálnici, v areálu je božský klid. A jako majitelé pejska jsme rozhodně ocenili ochotu personálu přinést misku s vodou, stejně jako pár plátků libové šunky.  

Co tu podniknout? V penzionu vznikl pivovar Energon, kde se vaří nefiltrované a nepasterizované pivo Baštýř. Můžete se objednat i na prohlídku včetně výkladu a degustace aktuálně nabízeného sortimentu piva. Přímo za penzionem se nachází les a polní cesty, které jsme pro naše osmiměsíční hyperaktivní štěně opravdu ocenili. A kam se vydat na výlet? Třeba do Příbrami na zámek nebo na pěší túru po Svatojakubské cestě, kolem přírodní rezervace Kuchyňka až na rozhlednu Studený vrch. Vůbec celá oblast Brd je skvělým místem pro celodenní turistiku a cyklistiku.

novy rybnik

Adresa: Obořiště 53, kousek od Příbrami

Augustiniánský dům v Luhačovicích

Oáza klidu, kde zapomenete na čas a starosti

Andrea Nedavašková, art directorka

Chcete-li poznat lázeňské městečko Luhačovice, ochutnat Vincentku a prohlédnout si malebnou architekturu Dušana Jurkoviče, rozhodně to udělejte ještě předtím, než se ubytujete v Augustiniánském domě. Pak už totiž nebudete chtít tenhle krásný hotel z roku 1902 opustit. Ráno vás přirozeně vzbudí ptačí orchestr, který bydlí v okolním lese, a po skvělé snídani se můžete vydat třeba do zdejší Zahrady šesti smyslů. Odysea začíná meditačním altánem a vede přes relaxační stezku, kolem luceren s vůněmi bylinek až do jurty, kde nemůžete jinak než odpočívat.

Pokud se budete chtít zklidnit ještě více, doporučuji se přemístit do wellness oblasti, z velkého výběru saun a masáží v krásném prostředí se vám rozzáří oči štěstím! A samozřejmě nesmím zapomenout ani na výtečnou kuchyni a tříchodové menu v restauraci s poetickým názvem Symfonie. Až pak budete večer usínat, můžete si představovat, jak tu před 97 lety skládal Leoš Janáček Lišku Bystroušku.

amazing

Adresa: Wellness & spa hotel Augustiniánský dům, A. Václavíka 241, Luhačovice

Cognac & Pension Hardy

Místo nabízející kombinaci příjemné rodinné atmosféry, skvělých koňaků a vín.

Eva Kadavá, redaktorka

Díky své práci i touze po cestování jsem navštívila řadu hotelů a penzionů. S jejich přibývajícím počtem nahradila touhu po počtu hvězdiček výjimečnost a nápaditost. Zkrátka to něco, proč si místo zapamatujete a chcete se vrátit. A přesně takový je Penzion Hardy ve Valticích. Neoplývá prvoplánovým luxusem, přesto zde vše funguje do posledního detailu, nenápadně, jaksi samozřejmě. Pobyt začnete sklenkou vína, a pokud budete chtít, můžete v tomto opojení zůstat až do konce pobytu. Hostům je tu totiž k dispozici nejen Třináctá komnata plná lokálních dobrot a vína, ale především koňaková galerie. Představte si hodně koňaku, a pak vše zdvojnásobte – přesně tak to tu vypadá! Přestože se to tady hodně točí kolem hroznů, spokojené budou i rodiny s dětmi. Můžete si zahrát fotbálek na uzavřené zahradě, rozdat si mač v ping-pongu nebo půjčit kola a vyrazit do lednicko-valtického areálu. A pokud vám během sportování vyschne v krku, nechte si odemknout zmíněnou třináctou komnatu.

amazing

Adresa: Mikulovská 511, Valtice

Angus farm u Nepomuku

Vytříbená kuchyně se stylovým ubytováním, co víc si přát?

Karolína Kopecká, online editorka

Od dob, co máme fenku Bertu, hledáme zásadně „dog friendly“ ubytování. Vydali jsme se proto na Angus Farm, kde mají zvířata rádi – a rozhodně nejen na talíři. Jak název napovídá, Angus Farm je rájem steaků. Nejsem žádný velký masožravec, ale musím přiznat, že tady jsem jedla ten nejlepší tatarák v životě! Domů jsme si vezli voňavé suvenýry v podobě špekáčků a párků, které si na Angus Farm sami vyrábějí.

Ale užili jsme si nejen v restauraci, nad ní je penzion s malebnými pokojíčky ve venkovském stylu. Všude to voní levandulí a ráno vás místo budíku vzbudí kokrhání kohouta. Taky si tu můžete půjčit stylová retro kola s velkým košem, do kterého vám v restauraci připraví spoustu dobrot, a vy si tak můžete během výletu užít piknik. Pokud chcete na výlet, doporučuji zajet autem na zámek Blatná nebo navštívit zámek Kozel.

amazing

Adresa: Soběsuky 9, Nepomuk

Bohemian Cottage v Českém Švýcarsku

Rodinná atmosféra kousek od hranic

Klára McMahon, produkční

Všechno, co vidíte okolo, je české výroby: porcelán, sklo, nábytek. Přírodní kosmetiku pro sebe i hosty si vyrábíme sami,“ říká nám majitel Aleš v prostorné kuchyni u masivního dřevěného stolu, zatímco na stole na nás čeká čerstvě upečený borůvkový koláč od babičky Ireny a čaj v překrásných malovaných hrnečcích.

Zařízení je tu jednoduché a funkční, ale každých pár kroků narazíte na krásný detail, který musíte obdivovat. Třeba snítky proutí ozdobené mašličkami, kytici ve váze a další ozdoby z přírodních materiálů. Majitel Aleš je také profesionální průvodce po národním parku, a tak nám hned zakresluje do mapy okruh na zítřejší den. Nemůžeme samozřejmě vynechat „Pražský hrad“ Českého Švýcarska – Pravčickou bránu – nebo výlet do sousedního Německa na úžasně romantickou zříceninu hradu Oybin.
Jestli milujete nerušený odpočinek uprostřed přírody, ekologie pro vás není cizí slovo a potrpíte si na téměř rodinné vztahy s hostiteli, tady jste na správném místě.

amazing

Adresa: Kamenná Horka 15, České Švýcarsko

Související články

Cestování
Oblíbená vinařská turistika: Kam se vydat za nezapomenutelnou chutí moravských a českých vín

Oblíbená vinařská turistika: Kam se vydat za nezapomenutelnou chutí moravských a českých vín

Životní styl
Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Rodina a děti
Jak překonávají šampioni vlastní hranice? Úspěch vs. neúspěch

Jak překonávají šampioni vlastní hranice? Úspěch vs. neúspěch

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne