Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Nejlepší místa pro dokonalou víkendovou relaxaci

Taky se po náročném týdnu cítíte jako vyždímaný citrón? Potřebujete si odpočinout a dobít se novou energií? Beauty redaktorka Soňa Kotulková pro vás vybrala tři místa, která má vyzkoušená a po jejichž návštěvě se budete i vy cítit jako znovuzrozená.

Soňa Kotulková | 7. 10. 2016
Foto: Hotel Maximus
 
1. Zámek uprostřed velkoměsta
Snímek obrazovky 2016 10 07 v 15.22.35
 
Když potřebuji v Praze vypnout od shonu velkoměsta, kousek od nádraží Krč je uprostřed parku zámek Chateau St. Havel, který je dokonalou oázou klidu. Zdejší wellness má jen soukromé zóny se saunama a vířivkama a tady prostě vypnu. Nejvíc mi vyhovuje trio – vířivka (když ležím v bublinkách, tak si k tomu objednáváme na zobání fantastické čokoládové fondue), pak Infinit masáž a nakonec sauna. Infinit procedura je opravdu úžasná! Je to voňavá masáž celého těla olejem, do kterého terapeutka přidá esenciální olejíček dle mého výběru. Když jsem unavená, dávám si citrusy, a když chci relaxovat, tak levanduli. Byla jsem tu už několikrát a na zdejší masérky nedám dopustit – všechny měly neskutečně zlaté ruce. V sauně se mi líbí malý ochlazovací bazének, který mění svoje barvy, a také zóna na odpočívání, kde vždy málem usnu.
 

2. Exotika na Valašsku
9
 
Protože pocházím ze severní Moravy, tak často jezdím relaxovat i tam, protože to spojuju s návštěvou rodiny. Moc se mi líbilo ve Velkých Karlovicích, kde jsou ve zdejší panenské přírodě krásné nejenom podzimní procházky, golf v kopcích, nádherné běhání, ale v zimě také lyžování a běžky. Velkou wellness zónu tu má vyhlášený hotel Horal, se kterým sousedí golfové hřiště. Skvělé tu jsou masáže a procedury, protože tu mají exotické terapeuty. Já ho měla až ze Srí Lanky. Vybrala jsem si hamman – proceduru, kterou milují hlavně v Turecku a probíhá na vyhřátém mramorovém lůžku. Peeling v peřince z mýdlových bublin a uvolňující masáž byla neskutečná. Říkala jsem si jen, ať to neskončí. Byla jsem po ní odpočatá a plná energie. A když si pak po proceduře lehnete do relaxačního lůžka, díváte se ven do přírody, k tomu usrkáváte skvělý čaj a mlsáte sušené ovoce a oříšky, opravdu nic vám nechybí.
 

 
3. Odpočinek u přehrady
DFMW 0133
 
Pokud bych měla napsat o jednom z nejkrásnějších wellnesů v Česku, je to pro mne wellness Infinit u hotelu Maximus, který sousedí s brněnskou přehradou. Můžete sem jet na relaxační víkend, ale do wellnessu má přístup každý (tedy i ten, kdo není ubytován v hotelu). Vnitřní i venkovní prostory jsou prostě fantastické – plavat můžete v bazénu, který přechází z vnitřního do venkovního, nebo se můžete „rochnit“ v bublinkové koupeli. Dále tu je k dispozici vířivka se slanou vodou, venkovní sauny s výhledem na koupací jezírko a vychutnat si můžete i saunové rituály. Já vždy po sauně si jdu lehnout do místnosti s krbem a pravým ohněm. Objednám si domácí fialkovou limonádu, dám si chia pudink a relaxuji. Když je venku spadané listí a sníh, má to neskutečnou atmosféru. A pokud chcete zažít něco opravdu romantického, objednejte se na společnou koupel v exotické asijské vaně z jednoho kusu lávového kamene. Přítmí, svíčky, hudba a vůně vás dokonale uvolní.