Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Nejlepší místa pro dokonalou víkendovou relaxaci

Taky se po náročném týdnu cítíte jako vyždímaný citrón? Potřebujete si odpočinout a dobít se novou energií? Beauty redaktorka Soňa Kotulková pro vás vybrala tři místa, která má vyzkoušená a po jejichž návštěvě se budete i vy cítit jako znovuzrozená.

Soňa Kotulková | 7. 10. 2016
Foto: Hotel Maximus
 
1. Zámek uprostřed velkoměsta
Snímek obrazovky 2016 10 07 v 15.22.35
 
Když potřebuji v Praze vypnout od shonu velkoměsta, kousek od nádraží Krč je uprostřed parku zámek Chateau St. Havel, který je dokonalou oázou klidu. Zdejší wellness má jen soukromé zóny se saunama a vířivkama a tady prostě vypnu. Nejvíc mi vyhovuje trio – vířivka (když ležím v bublinkách, tak si k tomu objednáváme na zobání fantastické čokoládové fondue), pak Infinit masáž a nakonec sauna. Infinit procedura je opravdu úžasná! Je to voňavá masáž celého těla olejem, do kterého terapeutka přidá esenciální olejíček dle mého výběru. Když jsem unavená, dávám si citrusy, a když chci relaxovat, tak levanduli. Byla jsem tu už několikrát a na zdejší masérky nedám dopustit – všechny měly neskutečně zlaté ruce. V sauně se mi líbí malý ochlazovací bazének, který mění svoje barvy, a také zóna na odpočívání, kde vždy málem usnu.
 

2. Exotika na Valašsku
9
 
Protože pocházím ze severní Moravy, tak často jezdím relaxovat i tam, protože to spojuju s návštěvou rodiny. Moc se mi líbilo ve Velkých Karlovicích, kde jsou ve zdejší panenské přírodě krásné nejenom podzimní procházky, golf v kopcích, nádherné běhání, ale v zimě také lyžování a běžky. Velkou wellness zónu tu má vyhlášený hotel Horal, se kterým sousedí golfové hřiště. Skvělé tu jsou masáže a procedury, protože tu mají exotické terapeuty. Já ho měla až ze Srí Lanky. Vybrala jsem si hamman – proceduru, kterou milují hlavně v Turecku a probíhá na vyhřátém mramorovém lůžku. Peeling v peřince z mýdlových bublin a uvolňující masáž byla neskutečná. Říkala jsem si jen, ať to neskončí. Byla jsem po ní odpočatá a plná energie. A když si pak po proceduře lehnete do relaxačního lůžka, díváte se ven do přírody, k tomu usrkáváte skvělý čaj a mlsáte sušené ovoce a oříšky, opravdu nic vám nechybí.
 

 
3. Odpočinek u přehrady
DFMW 0133
 
Pokud bych měla napsat o jednom z nejkrásnějších wellnesů v Česku, je to pro mne wellness Infinit u hotelu Maximus, který sousedí s brněnskou přehradou. Můžete sem jet na relaxační víkend, ale do wellnessu má přístup každý (tedy i ten, kdo není ubytován v hotelu). Vnitřní i venkovní prostory jsou prostě fantastické – plavat můžete v bazénu, který přechází z vnitřního do venkovního, nebo se můžete „rochnit“ v bublinkové koupeli. Dále tu je k dispozici vířivka se slanou vodou, venkovní sauny s výhledem na koupací jezírko a vychutnat si můžete i saunové rituály. Já vždy po sauně si jdu lehnout do místnosti s krbem a pravým ohněm. Objednám si domácí fialkovou limonádu, dám si chia pudink a relaxuji. Když je venku spadané listí a sníh, má to neskutečnou atmosféru. A pokud chcete zažít něco opravdu romantického, objednejte se na společnou koupel v exotické asijské vaně z jednoho kusu lávového kamene. Přítmí, svíčky, hudba a vůně vás dokonale uvolní.
 

Související články

Móda
Tipy na trendy festivalové outfity, které nezruinují vaši peněženku

Tipy na trendy festivalové outfity, které nezruinují vaši peněženku

Zahrada
Slunečnice nepatří jen na pole, rozzáří i zahradu. Její pěstování není složité

Slunečnice nepatří jen na pole, rozzáří i zahradu. Její pěstování není složité

Zábava
Nejkrásnější cyklotrasy v Česku: Přinášíme tipy na 3 pohodové, které jsou vhodné pro celou rodinu

Nejkrásnější cyklotrasy v Česku: Přinášíme tipy na 3 pohodové, které jsou vhodné pro celou rodinu

Byt
Rekonstrukce startovacího bydlení pro mladý pár v pražské garsonce: Miniaturní prostor vyřešili geniálně

Rekonstrukce startovacího bydlení pro mladý pár v pražské garsonce: Miniaturní prostor vyřešili geniálně