Milé dámy, nemůžete po novoročním juchání najít u vany žiletku? Nevadí, můžete se tak bez výčitek zapojit do charitativní výzvy, která pobláznila celý internet.
Promotion

Ruku na srdce, zimní měsíce člověka příliš nemotivují k tomu, aby vzal žiletku do ruky a udělal pár přesně mířených tahů od kotníku ke kolenu. Některé ženy se holí každý den, jiné párkrát do měsíce a některé pojaly leden jako měsíc bez žiletky.

Směle do Januhairy!

Průkopnicí této myšlenky je studentka Laura Jackson z Velké Británie, která nedržela holítko v ruce už přes tři roky. Dívka prozradila, že když si poprvé neoholila nohy a podpaždí, ucítila svobodu a začala si více důvěřovat. „Po několika týdnech zvykání jsem začala mít své chlupy ráda. Také jsem ocenila, že nemusím zažívat nepříjemný pocit během holení,“ dodala dívka pro DailyMail. Právě tento osvobozující pocit ji přiměl k tomu, aby se zamyslela nad významem holení a povzbudila i ostatní ženy v tom, že odstraňování chloupků nemusí být jejich každodenní rutina. Její aktivita brzy dostala příznačný název Januhairy, a díky sociálním sítím si získala fanynky po celém světě. 

View this post on Instagram

"There is nothing more rare, nor more beautiful, than a woman being unapologetically herself; comfortable in her perfect imperfection. To me, that is the true essence of beauty."~Steve Maraboli • • • @i_am_morgie~ “…Imagine if everyone just decided that today was the day they loved themselves and embraced every part of them selves. Accepting and loving your body and your "flaws" because you know they are what makes you who you are. If you are focused on being true to yourself in every moment, you are less concerned what others think, which will lead to peace of mind. When you have nothing to hide and you can freely be yourself, there is a profound peace/confidence you will emanate to the world that will inspire others.”👏 • • • All the girls joining in januhairy are shaving off their body hair on New Year’s Eve (Monday 31st) ready to kick start the new year with a new challenge! We have many women who have signed up for this charity project so far, from the age range of 16-60! ✨💃✨💃 Sign up and join in while you can! #3daysleft #januhairy #thenaturalrevolution #bodyhairmovement #bodypositive #spreadlove #behappy #namaste#hairywomen #healing #healthylifestyle #selfcare #loveyourself #beyourself #bethechange #divine #inspireothers #inspirationalquotes #positivity #goodvibesonly #lifeisbeautiful #hairy #gratitude #weareone #higherconsciousness #freespirit #empowerment #smile #feelgood #bodygossip

A post shared by Januhairy (@januhairy) on

Pro dobrou věc

Stejně jako Movember, má i Januhairy vyšší poselství. Hlavním smyslem celé akce je vybrat 1000 liber na charitu Body Gossip, která se zaměřuje na mladé lidi a učí je sebelásce. Pokud vás Laury nápad zaujal, můžete se výzvy zúčastnit nebo přispět prostřednictvím sponzorského formuláře, který Laura zveřejnila na svém Instagramu. 

Zaujala vás tato výzva? A dokážete si představit, že byste se nadobro přestala holit?

Promotion