Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Recept na zdravý životní styl podle Rebel Wilson: Co jí pomohlo získat postavu snů?

Každý, kdo někdy nebyl spokojený se svým tělem a toužil to změnit, se jistě dostal do fáze, kdy si řekl, že už nemá sílu a že to nezvládne. Herečka Rebel Wilson ovšem dokazuje pravý opak. Nejen, že se jí v roce 2020 podařilo shodit téměř 30 kilogramů, ale také zcela změnila svůj životní styl. A váhu si stále drží. Pojďme se podívat na její běžný den a nahlédněme pod pokličku tajemství jejího nového, zdravého já.

Rebel Wilson vždy vnímala své tělo pozitivně

Australská herečka, komička a spisovatelka Rebel Wilson byla vždy zastánkyní pozitivního vnímání svého těla, takže její rozhodnutí k radikálnímu hubnutí nebylo otázkou sebevědomí. Však právě to, že patřila ke slavným hollywoodským baculkám, jí pomáhalo získávat role, kterými se proslavila, a vybudovat si velkou základnu fanoušků po celém světě. Nikdy se nebála dělat si ze sebe a ze své postavy legraci a dokonce vytvořila kolekci triček větší velikosti s názvem „Fat Mandi“, na kterých byly ilustrace koblih a cupcaků.

Mohlo by se vám líbit

10 filmů jako stvořených pro dámskou jízdu

Je pravdou, že romantické komedie to jen tak na Oscary nedotáhnou (tedy až na La La Land), ale my je stejně milujeme. Bez občasného zhlédnutí Hříšného tance nebo Snídaně u Tiffanyho by se žít nedalo, nebo snad ano? Pokud v brzké době plánujete večírek s kamarádkami, zde pro vás máme deset tipů na filmy, které si můžete pustit.
marianne.cz

„Na ženy, zejména na ty mladší, je vyvíjen velký tlak, aby se přizpůsobily standardu krásy hubených postav. Ale ne každý může být štíhlý, ne každý na to má předpoklady. Nikdo by se neměl stydět za to, jaký je, natož aby musel kvůli svému vzhledu a velikosti snášet šikanu,“ nechala se Wilson slyšet v rozhovoru pro Associated Press v roce 2019. Co ji tedy vedlo k razantní změně svůj životní styl?

Proč se Rebel Wilson rozhodla zhubnout?

Důvodem byla plodnost. Herečka se rozhodla nechat si zmrazit vajíčka a doktoři jí řekli, že pokud bude žít zdravěji a bude v lepší kondici, dostaví se při odběru mnohem lepší výsledky. Wilson přiznala, že do té doby se nijak o své zdraví a životní styl nezajímala a nijak o sebe nepečovala. Trpěla emocionálním přejídáním. „Denně jsem přijímala i 3000 kalorií, a jelikož to byly samé cukry, měla jsem pořád hlad,“ přiznala komička. Přejídání mimo jiné přisuzovala velmi nízké sebelásce, která je v péči o tělo i mysl zásadní. Záchranou se tak pro ni stal první pandemický rok, kdy měla více času sama na sebe a mohla se pustit do změny jídelníčku i celého životního stylu.

Od chvíle, kdy se dostala na svou vysněnou váhu, se Rebel Wilson udržuje v kondici a všechny návyky, kterým se naučila v roce 2020, se již staly nedílnou součástí jejího života. Striktních pravidel se ale nijak zvlášť nedrží, upřednostňuje sebelásku a zdravý rozum. „Jen to zkuste, rozhodně se nemučte a nepřemáhejte se. Tudy cesta ke zdravému životnímu stylu, který si chcete dlouhodobě udržet, nevede. Zkoušejte různé návyky a sama zjistěte, co vám vyhovuje a jaké výsledky vám to přináší. Každý krok směrem ke zdraví je úspěch. Dělejte to, protože chce být zdravější, ne hubenější,radí herečka.

Jak vypadá běžný den nového života Rebel Wilson?

Herečka vstává v 8 hodin ráno a spí minimálně 8 hodin. Pokud tuto pověstnou spánkovou hranici nedodrží, nemůže prý vůbec fungovat. Po probuzení se věnuje svému rituálu vděčnosti, při kterém vyjmenuje pět věcí, za které je vděčná. Díky tomu začíná každý den s pozitivním přístupem. Nepije kávu. Když potřebuje například při nočním natáčení vzpruhu, dá si dietní colu. Před spaním si pak Wilson dopřává bublinkovou koupel, která ji po celém dni zbaví stresu, podívá se na reality show a jde spát.

Nedílnou součástí hereččina dne je také cvičení s trenérem Jonem Castanem, se kterým pracuje už od konce roku 2019. Tréninky má šestkrát týdně, každý den se zaměřuje na jinou partii. Sice se to může zdát hodně, ale podle slov jejího trenéra tak není potřeba zvládnout každý trénink na 100 procent. Fitness režim herečky však není založený jen na silovém tréninku. Její oblíbenou formou cvičení je chůze. „Pokud chcete, aby se z vás stal další Thor, musíte si samozřejmě dávat do těla mnohem víc. Ke zdravému já však chůze bohatě stačí. Jde o to hýbat se a rozproudit krev,“ vysvětluje Jono Castano.

Cesta k úspěchu? Jídelníček založený na rovnováze

Co se týče změny jídelníčku, přešla Rebel Wilson z předchozích 3000 kalorií za den na stravu s vysokým obsahem bílkovin, která zahrnuje hodně ryb a kuřecích prsou. Mlsá gumové vitamíny, které jí prý připomínají Haribo. Přestože se rozhodla pro zdravější život, sem tam nepohrdne ani burgerem z fast foodu. Vše je o rovnováze. „Nic není tabu nebo zakázáno. Když půjdu na svůj oblíbený burger a hranolky, pravděpodobně toho sním o polovinu méně, než jsem zvládla dřív, a hned se budu cítit lépe,“ říká hvězda.

Podívejte se do galerie, jak se Rebel Wilson změnila od roku 2015 až dodnes.
Zdroj článku

Související články

Životní styl
Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Životní styl
Znáte všechny kávové pojmy? Naučte se správně objednávat v kavárně

Znáte všechny kávové pojmy? Naučte se správně objednávat v kavárně

Životní styl
Jak konečně dosáhnout cíle? Vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vás bude bavit

Jak konečně dosáhnout cíle? Vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vás bude bavit

Životní styl
3 kroky k vyššímu sebevědomí: Jak si vybudovat lepší vztah k sobě samé?

3 kroky k vyššímu sebevědomí: Jak si vybudovat lepší vztah k sobě samé?