Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Nejočekávanější filmové novinky z festivalu v Cannes: Které dorazí i do českých kin?

Jedna z nejvýznamnějších filmových událostí, festival v Cannes, se blíží rychlostí blesku. Vypukne v úterý 14. května a trvat bude až do 25. května. Těšit se můžete nejen na známé osobnosti v překrásných róbách, ale především na nejzajímavější kinematografické snímky letošního roku. Které patří k těm nejočekávanějším? A kdy dorazí do českých kin?

Aneta Akgül | 10. 05. 2024

Šílený Max opět ovládne všechna kina

Dlouho očekávané pokračování filmu Mad Max: Fury Road (Mad Max: Šílená cesta), který vyšel v roce 2015, je konečně tady. Postapokalyptický akční trhák s názvem Furiosa: Sága Šíleného Maxe je celkově pátým dílem série Mad Max a má ho na svědomí oscarový režisér George Miller. Hlavní ženskou roli tentokrát ztvární Anya-Taylor Joy a po jejím boku se objeví Chris Hemsworth. Světová premiéra proběhne 15. května na festivalu v Cannes a v Česku se na snímek můžeme těšit již od 23. května.

Mohlo by se vám líbit

Blíží se filmový festival v Cannes: Prohlédněte si ty nejkrásnější róby z minulých ročníků

Francouzské město Cannes je známé jako centrum kinematografie, kde se snoubí lesk a půvab. Každoročně zde probíhá filmový festival, který patří mezi nejuznávanější na celém světě a je přehlídkou nejen nejaktuálnějších filmů, ale i nejslavnějších celebrit a jejich honosných rób. Letošní festival se uskuteční od 14. do 25. května. Pojďme se společně podívat na ty nejúchvatnější modely z předchozích let.
marianne.cz

Dlouholetý projekt Megalopolis konečně spatří světlo světa

Velkolepé sci-fi drama z dílny Francise Forda Coppoly, na kterém poprvé začal pracovat v roce 1977, letos konečně spatří světlo světa. Film Megalopolis se odehrává v imaginární moderní Americe, konkrétně v metropoli podobné New Yorku, která je zdevastovaná po ničivé katastrofě. Právě v tomto momentu na scénu vstupuje idealistický architekt, který se snaží vybudovat nové utopistické město. V cestě mu ale stojí zkorumpovaný starosta, který se bude snažit jeho nápadu zabránit. V hlavních rolích se objeví Adam Driver, Giancarlo Esposito a Nathalie Emmanuel. 16. května čeká tento snímek světová premiéra v Cannes, kde byl dokonce vybrán do soutěže o Zlatou Palmu. Přesné datum uvedení do českých kin zatím není známo, na stříbrném plátně bychom ale snímek rozhodně měli vidět.

Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Poznejte český film jen podle jedné fotky: Je to těžší, než by se mohlo zdát

Česká kinematografie se může pyšnit spoustou klenotů natočených od dob první republiky až po současnost. Pojďme se podívat, jak dobře je znáte a zda je dokážete uhodnout jen na základě jedné jediné fotografie z filmu. Pokud jste snímek viděli například jen jednou, možná vám to bude činit potíže. Vybrali jsme však takové snímky, které každý zapálený český divák viděl jistě vícekrát.
marianne.cz

Hudební krimi komedie Emilia Pérez zaujme svou zápletkou

Připravovanou hudební krimi komedii má na svědomí francouzský režisér Jacques Audiard. Zamýšlíte se nad tím, jak může spojení krimi a komedie fungovat? Jednoduše! Film totiž vypráví příběh mexického překupníka drog, který chce projít změnou pohlaví, aby se vyhnul trestnímu stíhání. V hlavních rolích se můžeme těšit na Karlu Sofíi Gascón a Selenu Gomez. Snímek byl, stejně jako předchozí zmíněný, vybrán do soutěže o ocenění Zlatá Palma a premiéru na festivalu v Cannes bude mít 18. května. Do kin ve Francii má být uveden na konci srpna, a tak můžeme předpokládat, že se krátce na to objeví i u nás.

Triptych s Emmou Stone nadchne i ty největší filmové kritiky

Snímek Kinds of Kindness (česky Druhy laskavosti) je nový antologický film režiséra Yorgose Lanthimose. Kromě spletitého děje složeného ze tří částí se můžeme těšit na hvězdné obsazení, které čítá nejen oscarovou herečku Emmu Stone, ale také Willema Dafoe, Margaret Qualley či Jesseho Plemonse. Světová premiéra v Cannes proběhne 17. května. Uvedení do kin ve Spojených státech, Spojeném království a Irsku je naplánováno na konec června. Lze tak předpokládat, že přibližně v této době se snímek dostane i do českých kin.

Zdroj článku

Související články

Zábava
Blíží se festival Svět knihy 2024: Co byste si na něm rozhodně neměla nechat ujít?

Blíží se festival Svět knihy 2024: Co byste si na něm rozhodně neměla nechat ujít?

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte Sherlocka Holmese, nejslavnějšího detektiva všech dob?

Kvíz: Jak dobře znáte Sherlocka Holmese, nejslavnějšího detektiva všech dob?

Zábava
Cestování po Plzeňském kraji: Top 10 rozhleden, které stojí za návštěvu

Cestování po Plzeňském kraji: Top 10 rozhleden, které stojí za návštěvu

Zábava
Kvíz: Znáte původní konce klasických pohádek? Některé vás velmi překvapí

Kvíz: Znáte původní konce klasických pohádek? Některé vás velmi překvapí