Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Bolí vás pohyb? Kolagen vás postaví opět na nohy

Kolagen se skloňuje nejvíc v souvislosti s kosmetickým průmyslem. Věděli jste, že významný, ne-li důležitější, je pro naše vnitřní zdraví?

Promotion | 20. 11. 2017

Tvoří přibližně třicet procent všech bílkovin, obsažených v našem těle. S věkem se jeho produkce snižuje a buněčná struktura se oslabuje. Kůže je mnohem náchylnější k poškození, vlasy ztrácí lesk a na pleti se objevují první vrásky. To vše začíná už kolem třicátého roku života. Ano, bohužel taková je pravda. Kolem sebe máme spoustu lidí, kteří se i před třicátým rokem pohybují jakoby měli pět let do důchodu. Znáte někoho takového?

Stárnutí naší tělesné schránky je fyziologický proces, kterému bohužel nelze zabránit, ale lze ho do určité míry ovlivnit. Pro dosažení mladistvého vzhledu je nutné kolagen doplňovat ve formě potravinových doplňků a to nejen z estetického hlediska, ale také ze zdravotního. Zajišťuje totiž správnou funkci vaziv, kloubů, chrupavek, vlasů, nehtů, očí (tvoří vysokou procentuální část bělma) a částečně i zubů. Výzkumy také potvrzují, že specifické aminokyseliny obsažené v kolagenu mohou zlepšovat rovnováhu a v našem těle zajišťují přirozenou hormonální produkci.

ic

Asi jste tedy pochopili, že kolagen je pro naše tělo stejně důležitý jako voda. Neobejdou se bez něj vrcholoví i rekreační sportovci, kterým pomáhá zároveň i při svalové regeneraci. Pokud budete chtít být aktivní i v pokročilém věku, měli byste kolagen pravidelně doplňovat.

Nezapomínejte také, že důležitý je dostatečný příjem vitaminů, zejména E a C, které napomáhají správnému vstřebání kolagenu a jsou velmi významnými antioxidanty.


Přemýšlíte už nyní nad vánočními dárky pro své blízké. Darujte jim krásu, zdraví a mládí v podobě mořského kolagenu  Inca Collagen.

Ten najdete v novém Marianne Beauty Boxu!