Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Jak dlouho stačí v boji s věkem dermatologie a kdy se svěřit do rukou plastického chirurga?

Operačním zákrokům se lidé často zuby nehty vyhýbají a na rtech přitom mají větu: „Nechce se mi pod kudlu.“ Plastická chirurgie ale s kudlami nemá samozřejmě ani vzdáleně nic společného. V tomto chirurgickém odvětví lékaři odvádějí zvláště citlivou a detailní práci. Ne vždy je ovšem operace nutná. Zvláště v rámci péče o pleť v obličeji lze zásah chirurga značně oddálit včasnou a pravidelnou dermatologickou péčí. Kdy a na koho se tedy obrátit?

Promotion | 21. 07. 2017

„Stárnutím dochází ke změnám ve stavbě pojivových vláken. Pokožka se navíc ztenčuje a ztrácí hydrataci, pevnost i pružnost, což se projevuje právě vznikem vrásek,“ vysvětluje MUDr. Ján Pilka, z kliniky Aesthevita.

Kosmetika proti vráskám funguje po nějaký čas, říkejme jí první pomoc. Po letech ale potřebuje spolupracovat se silnějším spoluhráčem. Nabízí se omlazující dermatologická ošetření, u kterých se rozhodně nemusíte bát bolesti a zároveň se můžete těšit na viditelné výsledky.

Jedním z nich je PRP – Plazma lifting neboli léčba krevní plazmou. Ošetření trvající pouhých 45 minut zahajuje v kůži regenerační procesy a podpoří v ní přirozenou tvorbu kolagenu i elastinu. Výsledkem je rozjasněnější a intezivně zregenerovaná pleť. Výhodou Plazma liftingu je možnost aplikace nejen na pleť v obličeji, ale také v oblasti krku či na hřbetech rukou.

Další přirozenou látkou působící blahodárně na vzhled a kvalitu naší pleti je právem opěvovaná kyselina hyaluronová. S postupujícím věkem ji tělo zvládá produkovat stále méně, což se podepisuje právě na našem vzhledu, protože kůže ztrácí objem a hydrataci. Aplikace kyseliny hyaluronové trvá pouhých 20 až 30 minut, účinky ošetření jsou přitom patrné 9 až 12 měsíců.

Když přijde na řadu skalpel

Na výrazně povadlou pleť s hlubšími vráskami už je dermatologie krátká. Lepším řešením je konzultace s plastickým chirurgem. Ten doporučí vhodný zákrok pro co nejefektivnější vypnutí pleti a vyhlazení známek stárnutí.

Nabízí se lifting obličeje (také facelift), při kterém chirurg kůži obličeje napne a odstraní její přebytky. Zákrok trvá 2 až 3 hodiny za využití různých metod, které chirurg kombinuje podle potřeb a přání klientky. V rámci jednoho zákroku je možné upravit kůži očních víček a vyhladit pleť na čele, vyplnit kontury tváře vlastním tukem pomocí metody lipofilling, ale také omladit povolenou kůži na krku.

Velmi účinný je také endoskopický lifting čela a obočí. Vyhlazuje pleť horní části obličeje a kromě toho pozvedá věkem pokleslé obočí stejně jako horní víčka. „Během zákroku kromě napnutí kůže v oblasti čela také upevníme podkožní struktury a provedeme korekci svalů,“ upřesňuje Pilka.

Zatímco rekonvalescence po dermatologických ošetřeních trvá pouhé dny, u chirurgických zákroků musíte počítat s několika týdny. Například v případě liftingu čela strávíte 3 týdny po operaci v kompresivní čelence. O něco delší rekonvalescenci ovšem odpovídá podstatně výraznější změna vzhledu – směrem k vašemu mladšímu já. Nepociťujte žádné obavy z toho, že si nejste jistá, která z metod by právě pro vás byla tou nejvhodnější. Objednejte se na konzultaci s dermatologem či chirurgem, kteří vám poradí.