Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

S výhledem na záliv Baltského moře

Info ikona
Prázdinový dům

Jednoduchá dřevostavba v zálivu Baltského moře Saltsjön nedaleko Stockholmu je zcela jednoduchá, přesto svým obyvatelům nabízí dokonalé místo pro odpočinek.

Terezie Benoni | 3. 05. 2021

Ideální prázdninové místo najdeme jen chvilku cesty autem od hlavního města Švédska, přesto zde máte pocit, že jste se ocitli v jiném světě. Sedmdesátimetrová jednoduchá dřevostavba zde stojí už od roku 1950. Od té doby bylo potřeba domek několikrát zrekonstruovat, ať už šlo o novou střechu, fasádu, kuchyň, nebo okna a dveře. Dnes je domek opět v dobré kondici. Na 70 m² najdeme dvě ložnice, veliký obývací pokoj s jídelnou a oddělenou kuchyň. Na pozemku je ještě jeden menší domek, který slouží jako místo k ubytování pro návštěvy.
 

Galerie: Prázdninový dům
Mohlo by se vám líbit

V kontaktu s přírodou

Do domu přijedete po úzké štěrkové silnici a už cestou zapomenete na všední starosti. Dlouhé molo vedoucí až modré hladině přímo vybízí k tomu, abyste se usadili na modré lavičce a pozorovali divokou přírodu. Interiér domu je zařízený jednoduše, protože když to počasí dovolí, majitelé tráví většinu času venku. Na přední terase orientované na jih je velký jídelní stůl s grilem a během letních měsíců je právě toto místo nejvyužívanější. V domě jsou všude nové lakované parkety, které jsou snadné na údržbu. O teplo se starají krbová kamna s krbovou vložkou. K domu patří také velká kůlna a dřevník, kde je uskladněné nářadí pro práci na zahradě. Kromě ovocných stromů a keřů, nechybí vyvýšené záhony a veliký skleník, který pomáhá v drsnějších severských podmínkách dozrát i citlivějším odrůdám.


Zdroj: florinpartners.com