Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Byt s klasickými kachlovými kamny je ideální pro čtyřčlennou rodinu

Jestli dokáže některý byt plně nahradit kvalitu života v rodinném domě, je to bezesporu tento. Šest útulných pokojů slouží čtyřčlenné rodině a nabízí jim maximální pohodlí.

Terezie Benoni | 15. 10. 2021

Zabydlet 144 metrů čtverečních rozdělených do šesti pokojů není vůbec snadné. Vysoké stropy tento úkol neusnadňují. Přesto se to majitelům tohoto šestipokojového bytu nedaleko centra Stockholmu dokonale podařilo. V secesním domě postaveném roku 1906 se mladá rodina nastěhovala do tohoto bytu, který si vyžádal základní rekonstrukci. Bylo nutné nechat zbrousit dřevěné podlahy v celém interiéru, pořídit novou kuchyň a vymalovat. Další opravy nebyly potřeba, protože rozsáhlou opravou prošel celý dům v osmdesátých letech. Stropy vysoké 3,12 metru a 14 velikých oken dodávají interiéru potřebnou vzdušnost. Společné prostory jsou situované v rušnější části bytu s okny orientovanými do ulice, zatímco čtyři ložnice jsou v klidnější části bytu. Dostatek úložných prostor poskytují dvě praktické komory. Ideální je také jedna hlavní koupelna a dvě samostatné toalety v blízkosti ložnic. I přes všechny rekonstrukce se podařilo v interiéru zachovat původní secesní detaily, jako jsou krby, některé skříňky, dvoukřídlé dveře, nebo štuky. Kachlová a litinová kamna jsou celkem troje. Výtah vede z přízemí přímo do bytu, což je další velmi praktická záležitost. Rodina navíc oceňuje, že jim to poskytuje maximální soukromí a pocit bezpečí.

Galerie: Secesní šestipokojový byt
Mohlo by se vám líbit

Mladí manželé společnými silami opravili panelákový byt

Už osmý rok žije Mária v klasickém panelákovém bytě v Bratislavě spolu s manželem, téměř tříletým synem a britským modrým kocourem. Za tu dobu interiér prošel nemalými změnami.
marianne.cz

Rostoucí byt

Výhodou tohoto interiéru je fakt, že je ideální jak pro rodinu s malými dětmi, tak bude mít rodina dostatek soukromí po celý čas, jak děti po rostou. Byt je navíc natolik prostorný s šikovnými dispozicemi, že není problém ho časem rozdělit na dvě menší samostatné bytové jednotky. Většina z čtrnácti oken bytu je orientovaná na jih, což je vzhledem ke krušnému severskému počasí naprosto ideální. Vzhledem k tomu, že je byt rohový nechybí ani západní světlo, které osvětluje interiér v odpoledních hodinách zejména v létě a na jaře. Podlahy v interiéru byly zbroušeny a ošetřeny bílým pigmentovaným tvrdým voskovým olejem. Nejmodernějšího vzhledu se dočkala nová kuchyně, zbytek interiéru je zařízený vesměs klasickými kusy nábytku. Linka je v tmavě šedé barvě s tmavou mramorovou pracovní deskou. Masivní kuchyňský ostrůvek slouží jako snídaňový bar pro rychlé občerstvení. Pro společné stolování slouží samostatná jídelna, které je spojená s obývacím pokojem. Kromě velikého jídelního stolu jsou zde také knihovny. V jídelně jsou kouzelná litinová kamna, která už bohužel nejsou funkční, ale hned za rohem v obývací části si může rodina užít pohled do otevřeného ohně v původních kachlových kamnech.

Mohlo by se vám líbit

Zlínský rodinný dům je zcela otevřený do okolní krajiny a nechybí mu ani zelená střecha

Hlavní ideou při stavbě domu bylo jeho dokonalé propojení se zahradou i městem. Výhledy se tak stávají absolutní součástí interiéru a dům jakoby vrůstá do svahu.
marianne.cz

Související články

Byt
Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Byt
Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Byt
Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Byt
 Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční

Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční