Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Byt s klasickými kachlovými kamny je ideální pro čtyřčlennou rodinu

Info ikona
Byt s klasickými kachlovými kamny je ideální pro čtyřčlennou rodinu

Jestli dokáže některý byt plně nahradit kvalitu života v rodinném domě, je to bezesporu tento. Šest útulných pokojů slouží čtyřčlenné rodině a nabízí jim maximální pohodlí.

Terezie Benoni | 15. 10. 2021

Zabydlet 144 metrů čtverečních rozdělených do šesti pokojů není vůbec snadné. Vysoké stropy tento úkol neusnadňují. Přesto se to majitelům tohoto šestipokojového bytu nedaleko centra Stockholmu dokonale podařilo. V secesním domě postaveném roku 1906 se mladá rodina nastěhovala do tohoto bytu, který si vyžádal základní rekonstrukci. Bylo nutné nechat zbrousit dřevěné podlahy v celém interiéru, pořídit novou kuchyň a vymalovat. Další opravy nebyly potřeba, protože rozsáhlou opravou prošel celý dům v osmdesátých letech. Stropy vysoké 3,12 metru a 14 velikých oken dodávají interiéru potřebnou vzdušnost. Společné prostory jsou situované v rušnější části bytu s okny orientovanými do ulice, zatímco čtyři ložnice jsou v klidnější části bytu. Dostatek úložných prostor poskytují dvě praktické komory. Ideální je také jedna hlavní koupelna a dvě samostatné toalety v blízkosti ložnic. I přes všechny rekonstrukce se podařilo v interiéru zachovat původní secesní detaily, jako jsou krby, některé skříňky, dvoukřídlé dveře, nebo štuky. Kachlová a litinová kamna jsou celkem troje. Výtah vede z přízemí přímo do bytu, což je další velmi praktická záležitost. Rodina navíc oceňuje, že jim to poskytuje maximální soukromí a pocit bezpečí.

Galerie: Secesní šestipokojový byt
Mohlo by se vám líbit

Rostoucí byt

Výhodou tohoto interiéru je fakt, že je ideální jak pro rodinu s malými dětmi, tak bude mít rodina dostatek soukromí po celý čas, jak děti po rostou. Byt je navíc natolik prostorný s šikovnými dispozicemi, že není problém ho časem rozdělit na dvě menší samostatné bytové jednotky. Většina z čtrnácti oken bytu je orientovaná na jih, což je vzhledem ke krušnému severskému počasí naprosto ideální. Vzhledem k tomu, že je byt rohový nechybí ani západní světlo, které osvětluje interiér v odpoledních hodinách zejména v létě a na jaře. Podlahy v interiéru byly zbroušeny a ošetřeny bílým pigmentovaným tvrdým voskovým olejem. Nejmodernějšího vzhledu se dočkala nová kuchyně, zbytek interiéru je zařízený vesměs klasickými kusy nábytku. Linka je v tmavě šedé barvě s tmavou mramorovou pracovní deskou. Masivní kuchyňský ostrůvek slouží jako snídaňový bar pro rychlé občerstvení. Pro společné stolování slouží samostatná jídelna, které je spojená s obývacím pokojem. Kromě velikého jídelního stolu jsou zde také knihovny. V jídelně jsou kouzelná litinová kamna, která už bohužel nejsou funkční, ale hned za rohem v obývací části si může rodina užít pohled do otevřeného ohně v původních kachlových kamnech.

Mohlo by se vám líbit