Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Ačkoli je byt zařízený nábytkem z řetězce, je interiér elegantní, vkusný a nadčasový

Info ikona
Ačkoli je zařízený nábytkem z řetězce, je interiér bytu elegantní, vkusný a nadčasový

Jestli patříte mezi milovníky skandinávského stylu bydlení s rustikálními prvky, budete nadšení. Dvoupokojový byt byl sice zařízený nábytkem z řetězce, ale je v mnohém inspirativní.

Terezie Benoni | 21. 11. 2023

Ve švédském Göteborgu byl ve třicátých letech minulého století městským architektem Anders Funkquist. Jeho bytové domy se vyznačovaly velkými světlými prostory, vysokými stropy ale především praktickým řešením pro pohodlný rodinný život. Do jednoho z jeho domů vás dnes zveme na návštěvu. V tomto dvoupokojovém bytě najdeme veliké světlé pokoje a zachované původní detaily, jako jsou prkenné podlahy, nebo pečlivě zrenovovaná okna.

Galerie: Světlý byt v Göteborgu
Mohlo by se vám líbit

Příčka musela pryč

Za vchodovými dveřmi vás přivítá prostorná chodba s dostatkem úložných prostor. Když odtud vejdete do hlavního obytného prostoru, doslova vás obejme atmosféra domova. Bílé stěny ladí s prkennou podlahou. Místnosti byly původně oddělené, ale současní majitelé příčku shodili a vytvořili jednu místnost. Dnes je zde kuchyň propojená s obývacím pokojem a jídelnou. Kuchyňská linka z obchodního domu Ikea poskytuje dostatek pracovního prostoru. Béžová barva ladí s dubovou pracovní deskou. Jídelní stůl je situovaný pod okno, útulné posezení v obývací části doslova vybízí k odpočinku. Z obývacího pokoje se vchází do ložnice. Stejně jako ostatní místnosti v tomto domě, je i ložnice krásně prostorná díky vysokým stropům. Pokoj je dostatečně velký, aby se do něj vešla manželská postel s nočním stolkem a šatními skříněmi, a má výhled do tichého dvora. Stěny jsou vymalovány jemným odstínem šedé.

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku