Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Hospodářský objekt přestavěla na bytový dům, který doslova dýchá ženskou energií

Info ikona
Hospodářský objekt přestavěla na bytový dům, který doslova dýchá ženskou energií

Interiér bytu byl zařízen s velmi omezeným rozpočtem a při návrhu musela být řada věcí zjednodušená. Přesto jsou z výsledku proměny majitelé nadšení.

Terezie Benoni | 23. 08. 2023

Majitelé zakoupili nový byt v domě, který dýchá ženskou energií. Developer byla žena a přestavba hospodářského objektu na bytový dům byla její srdeční záležitostí. Jedná se o byt 3 + kk o ploše 70 m2. „Vstoupily jsme do spolupráce na tomto interiéru ve chvíli, kdy už byly hotové podlahy včetně soklových lišt, interiérových dveří, vstupních dveří a koupelny. Resp. v koupelně byly hotové obklady a dlažba, vana a umyvadlo. My tedy koupelnu pouze dozařídily. Jinak byl byt prázdný,“ popisují autorky interiéru Lucie Barešová a Halka Freidingerová ze Studio In2. „V dětském pokoji a ložnici se muselo posunout topení. Rozpočet byl omezený, takže jsme při realizaci musely nejen hledat co nejlevnější materiály a prvky, ale musely jsme leccos z návrhu vypustit nebo zjednodušit. Od začátku jsme například věděly, že kuchyň určitě nebudeme moci navrhnout atypickou, ale typovou. Klientka si vysloveně přála, aby kuchyň nebyla minimalisticky hladká a strohá. A tak jsme zvolily profilovaná dvířka a tato profilace pak pokračuje na všech atypických vestavných skříních. U těch bylo jasné, že musí být na míru.“

Galerie: Byt zařízený s napjatým rozpočtem
Mohlo by se vám líbit

Čarování s textilem

„Klientka nám nechala nám velký prostor v návrhu především textilních dekorací a nebála se kombinací dekorů, jak na textilu tak na stěnách, což je pro naší práci typické. V tomto směru jsme tedy nebyly finančně omezené, zlevnění se hledalo především ve výběru truhláře a typových nábytků,“ popisují designérky. K autorským věcem vedle maleb patří v dětském pokoji ještě veškerý textil ( závěsy sešívané z pruhů, kapsáře, polštáře, závěsný lustr). „V dětských pokojích většinou vždy navrhujeme rovnou velkou dospělou postel, v tomto interiéru si ale paní majitelka přála pro svá dvouletá dvojčata malé postýlky ve tvaru domečku.“ Majitelé si přáli zachovat jídelní stůl a černé kovové hodiny. Tyto dva prvky tedy celkovému pojetí interiéru udaly směr. Všechny prostory bytu, kromě koupelny, dekorují malované vzory. V obývacím pokoji a předsíni silné šedé pruhy, stejně tak i v ložnici, tam jsou navíc v kombinaci s motivem monumentální květiny. Dětský pokoj je dekorován v horní části stěn tenkými proužky a siluetami mraků a malovanými hodinami.

Návrh a realizace: Studio In2 (Ing. Lucie Barešová & MgA. Halka Freidingerová)

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku