Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Také cítíte harmonii tohoto motolského bytu? Její tajemství spočívá v promyšlené kompozici barev!

Info ikona
Také cítíte harmonii tohotot motolského bytu? Její tajemství spočívá v promyšlené kompozici barev!

Byt v posledním patře motolské novostavby poskytuje impozantní výhled na okolní lesy a golfové hřiště. Uvnitř ho zkrášluje umění a neotřelé nápady.

Terezie Benoni | 27. 06. 2023

Člověk by řekl, že zařízení stometrového interiéru v novostavbě se dá zvládnout během několika týdnů. „Asi by to i šlo, ale byt by pak postrádal svoje já. Proto jsem postupovala pozvolna, vyčkávala jsem, o co si sám řekne,“ vysvětluje na úvod architektka Bohdana Havlíčková. Na motolském interiéru nakonec pracovala skoro půl roku. Časově i technicky nejnáročnější byla kuchyň. S majitelkou, která byt vlastní spolu s přítelem a chovají v něm dvě kočky, ze všech stran probíraly dispozici, barvy i materiály. „Nejpraktičtější se nakonec ukázala varianta s napojeným ostrůvkem vybaveným úložnými prostory. Ten, kdo u něj připravuje jídlo, stojí čelem k obýváku, a může si tak povídat s partnerem nebo přáteli,“ říká architektka. Podle finálního návrhu pak kuchyň na míru vyrobila firma Hanák. Přímo pro daný prostor vznikla také sedačka v navazujícím obýváku. Její pozici komplikovaly několikery dveře vedoucí na terasu, a tak se musela přesně vpasovat k jediné volné stěně v místnosti, kde je zároveň také televize. Ta schválně visí nad částí, kde nejsou opěrky, a má otočný nástavec. Majitelé ji tak můžou sledovat, aniž by si vykroutili krk. A dívat se na ni dá i z kuchyně.

Galerie: Pohled z výšky
Mohlo by se vám líbit

Dubové podlahy a černobílé kontrasty

Každá místnost ve třípokojovém bytě má vlastní vyznění, zároveň jsou ale propojené stejnými materiály i barevnou paletou. Podlahy v celém bytě zkrášluje masivní dub, stěnám dominují černobílé kontrasty a nábytek i doplňky v menší či větší míře září červenou barvou. Charakteristické jsou také detaily i větší plochy z betonu. Paní domu má tenhle materiál moc ráda a sama z něj vyrábí třeba dekorace nebo šperky. Originálnímu koníčku se věnuje hlavně v pracovně řešené jako tvůrčí studio. Architektka pro ni navrhla knihovnu z kaštanového dřeva, kam si vystavuje oblíbené knížky o umění, v jejích šuplících a na stole s podnožím od Master & Master má pak všechno, co potřebuje ke kreativní práci. Uměleckou atmosféru celého bytu dotvářejí ilustrace, obrazy a skici od českých i zahraničních umělců sem tam zpestřené vintage poklady z různých koutů světa. „Těší nás, že se nám společně povedlo skloubit praktické i kreativní nápady s moderní estetikou. Největší odměnou jsou vždycky slova o tom, že se klienti cítí jako doma. Mám radost, že jsem je slyšela i tentokrát,“ uzavírá Bohdana Havlíčková.

TEXT: IRI NOVAK | FOTO: EVA VOŠICKÁ

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku