Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Také cítíte harmonii tohoto motolského bytu? Její tajemství spočívá v promyšlené kompozici barev!

Byt v posledním patře motolské novostavby poskytuje impozantní výhled na okolní lesy a golfové hřiště. Uvnitř ho zkrášluje umění a neotřelé nápady.

Terezie Benoni | 27. 06. 2023

Člověk by řekl, že zařízení stometrového interiéru v novostavbě se dá zvládnout během několika týdnů. „Asi by to i šlo, ale byt by pak postrádal svoje já. Proto jsem postupovala pozvolna, vyčkávala jsem, o co si sám řekne,“ vysvětluje na úvod architektka Bohdana Havlíčková. Na motolském interiéru nakonec pracovala skoro půl roku. Časově i technicky nejnáročnější byla kuchyň. S majitelkou, která byt vlastní spolu s přítelem a chovají v něm dvě kočky, ze všech stran probíraly dispozici, barvy i materiály. „Nejpraktičtější se nakonec ukázala varianta s napojeným ostrůvkem vybaveným úložnými prostory. Ten, kdo u něj připravuje jídlo, stojí čelem k obýváku, a může si tak povídat s partnerem nebo přáteli,“ říká architektka. Podle finálního návrhu pak kuchyň na míru vyrobila firma Hanák. Přímo pro daný prostor vznikla také sedačka v navazujícím obýváku. Její pozici komplikovaly několikery dveře vedoucí na terasu, a tak se musela přesně vpasovat k jediné volné stěně v místnosti, kde je zároveň také televize. Ta schválně visí nad částí, kde nejsou opěrky, a má otočný nástavec. Majitelé ji tak můžou sledovat, aniž by si vykroutili krk. A dívat se na ni dá i z kuchyně.

Galerie: Pohled z výšky
Mohlo by se vám líbit

Herečka Veronika Arichteva radí, jak si na zahradě zařídit dokonalé letní kino

Počasí se snad již brzy umoudří a zanedlouho nás čekají teplé večery, které je škoda trávit doma. Co všechno je pro pravou venkovní pohodu potřeba?
marianne.cz

Dubové podlahy a černobílé kontrasty

Každá místnost ve třípokojovém bytě má vlastní vyznění, zároveň jsou ale propojené stejnými materiály i barevnou paletou. Podlahy v celém bytě zkrášluje masivní dub, stěnám dominují černobílé kontrasty a nábytek i doplňky v menší či větší míře září červenou barvou. Charakteristické jsou také detaily i větší plochy z betonu. Paní domu má tenhle materiál moc ráda a sama z něj vyrábí třeba dekorace nebo šperky. Originálnímu koníčku se věnuje hlavně v pracovně řešené jako tvůrčí studio. Architektka pro ni navrhla knihovnu z kaštanového dřeva, kam si vystavuje oblíbené knížky o umění, v jejích šuplících a na stole s podnožím od Master & Master má pak všechno, co potřebuje ke kreativní práci. Uměleckou atmosféru celého bytu dotvářejí ilustrace, obrazy a skici od českých i zahraničních umělců sem tam zpestřené vintage poklady z různých koutů světa. „Těší nás, že se nám společně povedlo skloubit praktické i kreativní nápady s moderní estetikou. Největší odměnou jsou vždycky slova o tom, že se klienti cítí jako doma. Mám radost, že jsem je slyšela i tentokrát,“ uzavírá Bohdana Havlíčková.

TEXT: IRI NOVAK | FOTO: EVA VOŠICKÁ

Mohlo by se vám líbit

Jiří Langmajer nás exkluzivně pozval na návštěvu svého kutlochu

Místo, kde se učí divadelní role, odpočívá, poslouchá jazz, nebo řádí s čtyřletým vnukem. Takový je výsledek radikální proměny zahradního domku, který po deseti letech konečně plní svůj účel.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Byt
Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Byt
Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Byt
 Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční

Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční

Byt
Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro