Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Jednopokojový mini byt s kouzelným balkonkem

Info ikona
 Dvacetimetrový byt

Miniaturní byt najdeme ve Stockholmu s kouzelným výhledem na Karlbergův kanál. Ačkoli je jeho rozloha pouhých dvacet metrů čtverečních, má díky velikému balkonu dokonalou atmosféru.

Terezie Benoni | 16. 12. 2022

Byt tak akorát pro jednoho najdeme v kouzelné části Stockholmu nedaleko Karlbergova kanálu. Secesní budova zůstala zachovaná, a tak i po letech v domě najdeme několik původních detailů. Pro obyvatelku tohoto mini bytu jsou zásadní především vysoké stropy, repasované dubové parkety a především balkon, který se táhne podél celé vnější stěny bytu. Díky tomu je zde spousta místa pro venkovní nábytek, živé rostliny, ale také praktický gril. Je to zkrátka místnost navíc, která by jinak v interiéru chyběla.

Galerie: Dvacetimetrový byt
Mohlo by se vám líbit

Zalitý sluncem

Díky dvoukřídlým dveřím, které vedou na balkon, je byt neustále zalitý sluncem. Světlá výmalba i bílý nábytek pomáhají malý prostor opticky zvětšit. Aby nebyl prostor fádní, je doplněný o černé akcenty. Hlavní úložné prostory jsou ve vstupní hale, kde je zabudovaná prostorná šatní skříň. Z chodby se vchází také do nově zrekonstruované koupelny, nebo do hlavní obytné místnosti. Na malé ploše je zde kuchyň, obývací pokoj i ložnice. Přesto se majitelka rozhodla, že na kuchyňském prostoru nebude šetřit. Linka je tak plně dostačující. S vysokými horními skříňkami sahajícími až ke stropu nabízí skutečně velkorysé místo. Pro klasický jídelní stůl už potřebné metry nezbyly, a tak na linku navazuje praktický barový pult. Opačná strana místnosti slouží k odpočinku. Postel s vysouvacím rámem a dvěma matracemi je možné rozložit na plnohodnotné dvoulůžko, šuplíky pod postelí navíc nahrazují další skříň. Za postel se dokonce vešla malá pohovka.

Zdroj článku