Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Třípatrový minimalistický byt v Kodani

Info ikona
Třípatrový minimalistický byt v Kodani

Dokonalá kombinace moderního designu a elegance. Atypický kodaňský byt se nachází hned ve třech patrech a je oslavou severského minimalismu.

Terezie Benoni | 20. 06. 2022

Zajímavě řešený interiér tohoto vícepodlažního bytu byl před pár lety citlivě zrekonstruovaný. Hlavní roli zde hraje bílá, dřevo a několik výraznějších kusů nábytku. Důkladným opravám byla věnovaná velká pozornost. Jednotlivé prvky odkazují na klasiku secesních kodaňských bytů, přesto mu šikovní designéři dodali moderní nádech. Rozdělení bytu do třech úrovní navozuje pocit, že jste v rodinném domě, a ne v bytě uprostřed velkoměsta.

Galerie: Byt v Kodani
Mohlo by se vám líbit

Minimalismus starým stěnám sluší

V suterénu jsou dvě ložnice a koupelna. Hlavní obytný prostor je v prvním patře, které bylo nově otevřené tak, aby byl obývací pokoj propojený s kuchyní. Odtud je možné vejít do společného vnitrobloku, kde nechybí útulné posezení. Zastavme se v kuchyni. Nová kuchyňská linka v minimalistickém stylu je orientovaná pouze k jedné stěně, a díky tomu je velmi dobře přístupná. Bezúchytové skříňky dokonale splývají s okolními stěnami, a tak na sebe nestrhává zbytečnou pozornost. V přízemí je ještě jedna koupelna. V prvním patře se nachází stylová světlá ložnice s vlastní menší koupelnou. Hrubé omítky, pod kterými je patrné původní zdivo připomínají, že dům leccos pamatuje a propojuje interiér s okolním městem.


Zdroj informací: Fantastic Frank, fantasticfrank.dk

Mohlo by se vám líbit