Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Byt pro mladou rodinu ovládly pokojovky a praktický nábytek

Info ikona
Byt pro mladou rodinu ovládly pokojovky a praktický nábytek

Mladá rodina se rozhodla pro rekonstrukci velkého bytu, který dispozičně nevyhovoval. Cílem bylo vytvořit dostatečný společný prostor, ale také oddělit jednotlivé dětské pokoje.

Terezie Benoni | 28. 09. 2023

Hlavní architektkou tohoto projektu je Gabriella Chiarelli, která spolu s kolegy ze studia Lez Arquitetura navrhla rekonstrukci jednoho z brazilských bytů v modernistické stavbě. Z původních prvků zůstala zachovaná dřevěná parketová podlaha, vysoké stropy a veliká okna. Zbytek prostoru vyžadoval přeorganizovat, aby se zde mladé rodině dobře žilo. Protože je rodina velmi společenská a často přijímá početné návštěvy, bylo důležité vytvořit dostatečný společný prostor s velkým jídelním stolem. Vybouráním jedné ze stěn tak došlo k propojení kuchyně, jídelny i obývacího pokoje. Kuchyňskou část od jídelny odděluje masivní ostrůvek z žuly, na který z druhé strany přímo navazuje dlouhá lavice a jídelní stůl. K tomu se pohodlně posadí až dvanáct osob.

Galerie: Rekonstrukce rodinného bytu
Mohlo by se vám líbit

Jednotlivé dětské pokoje plní multifunkční nábytek

Dětský pokoj byl navržen tak, aby plnil hned několik funkcí. Patrová postel má buď boční přístup po schodech nebo přes lezeckou stěnu. Horní část je chráněná ručně pletenými lanky. Vedle postele je truhlice na hračky a nechybí ani houpačka. Barevná nástěnná malba prostoru dodává na hravosti. Cílem realizace bylo vytvořit uprostřed velkoměsta oázu klidu. Právě proto je interiér plný rostlin, které nejenže pomáhají výsledné atmosféře, ale příjemně zvlhčují vzduch.
 

Info ikona
Byt pro mladou rodinu ovládly pokojovky a praktický nábytek
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku