Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Uklidňující interiér bytu ve Stockholmu

Info ikona
Uklidňující interiér bytu ve Stockholmu

Byt, který najdeme v domě postaveném už před sto lety, byl předchozími majiteli důkladně zrekonstruovaný. Úkolem pro ty současné bylo dřív tmavý interiér prosvětlit. Nakonec jim k tomu stačilo pouze pár plechovek s barvou.

Terezie Benoni | 5. 11. 2022

Ačkoli byl tento šedesátimetrový byt šikovně a vkusně zrekonstruovaný, stěny byly tmavé a spolu s tmavými dveřmi a dřevěnými obklady působil těžkým a tmavým dojmem. Nynější majitelé tedy sáhli po bílé barvě a lazuře a jak stěny jednotlivých pokojů, tak většinu dřevěných prvků, přetřeli na bílo. Jejich pozornosti neunikla ani dřevěná podlaha, kterou také navoskovali do světlého tónu. Tento jednoduchý zásah způsobil v interiéru absolutní revoluci a proměnil ho ve světlý pozitivní byt. Byt najdeme v hlavním městě Švédska, ve stockholmské čtvrti Strandvägen. A skandinávský duch je v interiéru doslova hmatatelný. Nechybí původní historické prvky z konce 19. století, jako jsou vysoké stropy, dřevěné obklady, nebo hluboké okenní výklenky.

Galerie: Skandinávský šedesátimetrový byt
Mohlo by se vám líbit

Šikovně zvolený laciný nábytek

Ačkoli se nám to na první pohled nemusí zdát, interiér byl zařízený za minimum nákladů. Většina nábytku pochází z běžných obchodních řetězců. Přesto zde najdeme pár designových kousků, jako jsou svítidla, obrazy, nebo vázy, které povyšují celkové vyznění na zcela novou úroveň. Do bytu vejdete přes klasickou halu s šatnou a úložnými prostory. Jednotná podlahová krytina pomáhá optickému zvětšení prostoru, stejně tak fungují i bíle natřené stěny. Hlavní obytný prostor tvoří propojená kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem. Můžete odtud také vejít na útulný balkon vedoucí do klidného vnitrobloku. Stylová kuchyň je tvořena minimalistickými šedými skříňkami s dřevěnou pracovní deskou a bílým čtvercovým obkladem. Jednoduchou linku doplňují spotřebiče v retro stylu. Ani koupelna svým stylem nevybočuje z trendu zbytku bytu. Stěny jsou obložené jednoduchými bílými kachličkami, na zemi je drobnější šestiúhelníková dlažba v tmavém dekoru. Design koupelny tak navazuje na secesní tradici budovy. Nesmíme zapomenout na klidnou ložnici, která je zařízená minimalisticky ve skandinávském stylu, který se mnohdy inspiruje japonským. Volný prostor nechává vyniknout přírodní materiály, jako je len a dřevo, a poskytuje dokonale klidnou atmosféru pro ničím nerušený relax.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku