Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Moderní skandinávský design v malém bytě

Info ikona
Šedesátimetrový byt ve skandinávském stylu

Jednoduché linie, výrazné detaily, pečlivě vybraný nábytek i dekorace. Takový je současný skandinávský design, který si nelibuje v mnoha věcech, ale dává přednost kvalitě.

Terezie Benoni | 16. 11. 2020

„Nejsme tak bohatí, abychom si kupovali laciné věci.“ To je věta, kterou z úst skandinávských designérů slýcháme často. Nesnaží se říct, že je potřeba utrácet veliké peníze, ale že se vyplatí si na kvalitní věc počkat, protože poslouží i dlouhá desetiletí. Za své životní motto ji při zařizování svých domácností považuje i většina seveřanů. Jejich proslulé „hygge“ znamená, že se obklopují pečlivě vybraným nábytkem i dekoracemi tak, aby se cítili dobře, zároveň se snaží nezahltit svůj životní prostor mnoha věcmi. Moderní skandinávský styl dává přednost minimalismu a kvalitě. Zveme vás na návštěvu šedesátimetrové bytu, který se těchto trendů pečlivě drží.
 

Galerie: Šedesátimetrový byt ve skandinávském stylu
Mohlo by se vám líbit

Vzdušný a prostorný interiér

Šedesátimetrový byt má klasické uspořádání a každá z místností je vzdušná a prostorná. Bytový dům byl postavený téměř před sto lety. V obývacím pokoji se podařilo znovu repasovat původní dřevěnou podlahu. Je zde jednoduché posezení v moderním skandinávském stylu a v rohu místnosti je pohodlné houpací křeslo. Ložnici dominují tmavé tóny, které kontrastují s bílou výmalbou. Výklenek schovaný za závěsem zatím slouží jako komora, ale časem se může snadno přetvořit na menší dětský pokoj. Na moderně zařízenou kuchyň navazuje balkón. Nad jídelním stolem upoutá pozornost tapeta v zelené barvě. Naproti kuchyňské lince je drátěná kari síť, která funguje jako multifunkční police.

Mohlo by se vám líbit