Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Jednopokojový byt je maximálně útulný a pohodlný

Info ikona
Jednopokojový byt ve skandinávském stylu

Životní prostor o velikosti třicet metrů čtverečních může být velkou výzvou. Zařídit tak malý byt, aby nezůstala ošizená ani jeho estetická stránka, je oříšek. Našli jsme ale byteček, kde se vše zadařilo na jedničku.

Terezie Benoni | 20. 03. 2023

Pouhých třicet metrů čtverečních dostal současný majitel k dispozici, aby si vytvořil útulné bydlení. Do jedné místnosti tak musel umístit kuchyň, jídelnu, obývací pokoj i ložnici. Výhodou tohoto bytu je, že k němu náleží šestimetrový sklep v suterénu. Sezónní věci a předměty, které nemusíte používat denně, tak mohou být uloženy a nemusí ubírat potřebné místo. Když vejdete do bytu, čeká vás malá chodbička s odkládacím nábytkem. Pak už vejdete do hlavní a jediné místnosti. V tomto malém bytečku byla nově položená podlaha ze světlého dubu.
 

Galerie: Jednopokojový byt ve skandinávském stylu
Mohlo by se vám líbit

Skandinávský styl bydlení se do malých prostor hodí

Díky tomu, že se jedná o byt ve starším domě, má veliká okna s kouzelným výhledem do zarostlého dvora a proto zde nechybí denní světlo. Kuchyně se dočkala důkladné renovace před třemi lety. Skříňky jsou v hladkém šedém dekoru v minimalistickém skandinávském stylu. Pracovní deska ze světlého dubu ladí s podlahovou krytinou. Matný obklad nad pracovní deskou je z matné nerezové oceli. Integrované spotřebiče nijak neruší čistý design kuchyně. Hned vedle linky je kulatý jídelní stůl se třemi židlemi, který postává pod velkým oknem. Místo pod druhým oknem zase obsadila sedačka s konferenčním stolkem. Stěnu za ní tvoří praktický regál ukrývající knihy, dekorace, pokojovky i gramofon. Na levé straně místnosti je výklenek, který slouží jako mini ložnice. Postel je vyvýšená a prostor pod ní je vyplněn šuplíky, které plně nahradí šatnu. Tento výklenek je možné skrýt za závěsem, takže i v takto miniaturním bytě si můžete dopřát soukromí.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku