Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Ústředním bodem rekonstrukce se stala vana s výhledem na řeku

Info ikona
Ústředním bodem rekonstrukce se stala vana s výhledem na řeku

Japonský designér se rozhodl svůj čtyřicetimetrový byt nedaleko své milované řeky Sumida oholit až na beton a pak v něm vytvořit dřevěné útočiště, kde bude hrát koupel hlavní roli.

Terezie Benoni | 16. 02. 2023

Japonský architekt a designér Yutarou Ohta byl celé roky fascinovaný výhledem na tokijskou řeku Sumida a vždycky snil o tom, že bude v její blízkosti žít. Nakonec si tedy pořídil byt v její blízkosti ve třicet let starém bytovém domě. Interiér bylo nutné zcela přebudovat tak, aby se z něj stálo místo odpočinku, ale také inspirativní prostor pro kreativní práci. Jako základní dva prvky zvolil beton a přiznané industriální prvky, které zdůrazňují fakt, že jsme uprostřed velkoměsta, druhým prvkem je dřevo, které se snaží tento chlad vyvážit a propojit život člověka s přírodou.

Galerie: Byt s výhledem na řeku
Mohlo by se vám líbit

Závěsy místo dveří

Jedinou fixně oddělenou místností je jádro, které slouží jako koupelna, šatna a oddělená toaleta. Z vany si může Yutarou užít vysněný výhled na řekl, podobně jako od pracovního stolu, nebo z postele. Když naopak touží po soukromí, je v bytě vytvořený systém lanek s neprůhlednými závěsy, které zároveň propouští světlo. Oddělovat tak jdou jednotlivé části bytu. Otevřený prostor je rozdělený na obývací část s pracovnou na jedné straně, a na ložnici s kuchyní a jídelnou na straně druhé. Zatímco podlaha a strop jsou betonové, stěny jsou obloženy modřínovou překližkou, ze které je vyroben i většina nábytku. Byt tak vyjadřuje úctu k tradici, k přírodě, ale nepodceňuje současný životní styl.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku