Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Ústředním bodem rekonstrukce se stala vana s výhledem na řeku

Japonský designér se rozhodl svůj čtyřicetimetrový byt nedaleko své milované řeky Sumida oholit až na beton a pak v něm vytvořit dřevěné útočiště, kde bude hrát koupel hlavní roli.

Terezie Benoni | 16. 02. 2023

Japonský architekt a designér Yutarou Ohta byl celé roky fascinovaný výhledem na tokijskou řeku Sumida a vždycky snil o tom, že bude v její blízkosti žít. Nakonec si tedy pořídil byt v její blízkosti ve třicet let starém bytovém domě. Interiér bylo nutné zcela přebudovat tak, aby se z něj stálo místo odpočinku, ale také inspirativní prostor pro kreativní práci. Jako základní dva prvky zvolil beton a přiznané industriální prvky, které zdůrazňují fakt, že jsme uprostřed velkoměsta, druhým prvkem je dřevo, které se snaží tento chlad vyvážit a propojit život člověka s přírodou.

Galerie: Byt s výhledem na řeku
Mohlo by se vám líbit

Nenápadný dům v krajině je kompletně pokrytý přírodním cedrovým obkladem

Cílem architektů ze studia La Shed Architecture bylo vytvořit dům, který dokonale zapadne do krajiny a bude maximálně nenápadný. Exteriér z cedrového dřeva celkovému vyznění zásadně pomohl.
marianne.cz

Závěsy místo dveří

Jedinou fixně oddělenou místností je jádro, které slouží jako koupelna, šatna a oddělená toaleta. Z vany si může Yutarou užít vysněný výhled na řekl, podobně jako od pracovního stolu, nebo z postele. Když naopak touží po soukromí, je v bytě vytvořený systém lanek s neprůhlednými závěsy, které zároveň propouští světlo. Oddělovat tak jdou jednotlivé části bytu. Otevřený prostor je rozdělený na obývací část s pracovnou na jedné straně, a na ložnici s kuchyní a jídelnou na straně druhé. Zatímco podlaha a strop jsou betonové, stěny jsou obloženy modřínovou překližkou, ze které je vyroben i většina nábytku. Byt tak vyjadřuje úctu k tradici, k přírodě, ale nepodceňuje současný životní styl.

Mohlo by se vám líbit

Světlé dřevěné podlahy, odhalené cihlové zdi a moderní design

Jak to dopadne, když se v interiéru potká design dvacátých let minulého století, s tím z padesátých let? A co když se do toho přimíchá i něco ze současnosti? Nechte se inspirovat!
marianne.cz
Zdroj článku

Souvislející články

Byt

<span> Rustikální klenot, který si každý zamiluje: Dům z 15. století je plný dřeva a obklopený kouzelnou zahradou</span>

Rustikální klenot, který si každý zamiluje: Dům z 15. století je plný dřeva a obklopený kouzelnou zahradou

Byt

<span>Útulnost na 20 metrech čtverečních: Byt v srdci města zdobí stoleté parkety a francouzský balkón</span>

Útulnost na 20 metrech čtverečních: Byt v srdci města zdobí stoleté parkety a francouzský balkón

Byt

<span>Padesátimetrovému bytečku vládne bílá barva a divoké pokojovky </span>

Padesátimetrovému bytečku vládne bílá barva a divoké pokojovky

Byt

<span>Pražský byt vzpomíná na krásy Itálie a motiv měsíce pomáhá navodit harmonickou atmosféru</span>

Pražský byt vzpomíná na krásy Itálie a motiv měsíce pomáhá navodit harmonickou atmosféru