Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

DIY: Vyrobte si podzimní květináče z březové kůry

Vysoká nádoba teď slouží jako originální váza. Kromě barevného podzimního listí jí budou určitě slušet i suché březové větvičky doplněné drobnými LED světýlky.  

Poslední krásné dny babího léta jsou před námi a procházky lesem nabízí nejen načerpání nových sil, ale i hromadu krásných přírodnin, které si můžete z lesa donést. My třeba narazili na krásný kus březové kůry a teď vám ukážeme, proč stojí za to se s ní tahat domů!

Anna Černotová | 8. 10. 2019

Stačí se v lese trochu rozhlédnout. Někde roste krásné vysoké borůvčí do vázy nebo hloh, který právě teď dozrává, jinde zas po vichřici shodil vítr velký trs jmelí. Já jsem při víkendovém výletě narazila na pokácený březový kmínek. Jeho vnitřek už začínal tlít a kůra se proto dala stáhnout snadno a neporušená. Takový poklad jsem tam nemohla nechat jen tak ležet!

Galerie: Vyrobte si originální květináč

I přes námitky mého muže (Co to zase táhneš? To mi do auta nesmí, včera jsem ho vyluxoval!) jsem tak asi tři čtvrtě metru kůry dopravila domů a s mojí malou pomocnicí jsme se vrhly na výrobu podzimní dekorace. Díky tomu, že kůra byla v opravdu dobrém stavu, držela pohromadě a vnitřek z ní šel vyndat velmi snadno, šlo to samo a v galerii uvidíte, jak na to!

Realizace a foto: Anna Černotová