Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Drobnosti, které dodají interiéru ten pravý slavnostní šmrnc s pořádnou dávkou pohodlí

Info ikona
Drobnosti, které dodají interiéru ten pravý slavnostní šmrnc s pořádnou dávkou pohodlí

Vánoce klepou na dveře a vám dochází fantazie, jak interiér vyzdobit, aby se ta pravá sváteční nálada konečně dostavila? Nechte se inspirovat jednoduchými triky.

Terezie Benoni | 23. 12. 2023

Použijte dostatek osvětlení

Ještě si chvilku počkáme, než se k nám vrátí sluneční paprsky, ale je potřeba říct, že krátké dny k českým Vánocům bezesporu patří a o to víc jim sluší všemožná světýlka, lucerny a svíčky. Nešetřete jimi a ozdobte každý kout vašeho domova nějakým drobným světýlkem. Uvidíte, jak ho rázem zútulníte. Pro výběr vhodných světýlek a a jejich kombinaci neexistují žádná pravidla. Sáhněte zkrátka po tom, co je vašemu srdci blízké. Obecně se dá říct, že žluté teplé tóny podpoří útulnou a hřejivou atmosféru a hodí se především do klasicky a rustikálně laděných interiérů, chladná bílá a barevné osvětlení sluší modernímu bydlení a dodává mu elegantní šmrnc a punc luxusu. Nezapomeňte na vánoční papírové hvězdy. Ať už je vyrobíte, nebo pořídíte hotové, rozzáří každý domov.

Galerie: Dotek zimní pohody
Mohlo by se vám líbit

Přírodní dekorace

Jaké ozdoby? Kolik? Barevně sladěné nebo vícebarevné? Vyrobené či koupené? Na tyto otázky rady nemáme. O Vánocích je dovoleno vše a vy musíte přijít na to, co vaší domácnosti nejvíc sluší a co ladí s vaší rodinou a zvyky. Bláznivé Vánoce mohou být plné barev, veselých ozdob a dekorací. Ty elegantní se mohou držet ověřených zlatých, stříbrných či červených barev a různých kombinací. Nedávno nás zaujala černo-zlatá kombinace ozdob a dekorací, která působila nesmírně elegantně. Milovníci přírodních materiálů a vyznavači udržitelného životního stylu, jistě ocení ručně vyrobené ozdoby. Nezapomeňte nasušit dostatek pomerančů, jablek a dalšího ovoce, které použijete na ozdoby a řetězy. Základem jsou samozřejmě větve jehličnanů, cesmín, ze Skandinávie k nám přišel trend umístit do vázy Amarylku, která se stane skutečnou ozdobou interiéru.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku