Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Prostor, pohodlí a krása: Dům nabízí neuvěřitelné výhledy do divoké krajiny a svým tvarem připomíná vážku

Info ikona
Dům připomínající vážku poskytuje nádherné výhledy a dokonale zapadl do okolní krajiny

Prázdninový dům se nachází mezi borovicovým lesem a jezerem. Byl proto postavený tak, aby do okolní krajiny zapadl, a přitom poskytl velké rodině maximální pohodlí.

Terezie Benoni | 13. 01. 2024

Mladá rodina dlouhé roky hledala místo, kam by mohli utéct z města, užít si naprostého klidu v přírodě a načerpat potřebné síly. Vybrali si město Whitefish ležící v severozápadní Montaně uprostřed Skalistých hor. Město obklopují horské masivy Swan Range na východě, Whitefish Range na severu a Salish Mountains na západě. Dům je postavený na hranici mezi borovicovým lesem a nádherným jezerem, s přírodou doslova na dosah. Dům z pera architekta Olsona Kundiga má za cíl zdůraznit přechod mezi těmito dvěma ekosystémy. Použité materiály na stavbu domu byly zvoleny tak, aby s okolní krajinou dokonale souzněly.

Galerie: Dům ve tvaru vážky
Mohlo by se vám líbit

Průhledné a zcela otevíratelné stěny

Srdcem domu je otevřený obývací a jídelní prostor, který má po obou stranách masivní prosklené stěny. Ty umožňují pohledy z domu na jezero i do okolního lesa. Když jsou stěny otevřené, mají to majitelé domu pouze jeden krok do okolní divoké přírody. Výsadba sahá až k samotnému domu. V jižní části je prosklená veranda vedoucí na krytou terasu. Všechny tyto prvky umožňují měnit prostor v průběhu roku. Když je potřeba dům víc izolovat, stačí některé stěny schovat za rolety. Olson Kundig se pokusil ponechat rodině pocit, který měla, když na místo jezdila tábořit a trávili čas pouze ve stanu.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku