Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Starému mlýnu vdechli nový život

Domek mlynáře, přestavěná stodola, prosklené chatky ve skandinávském stylu. To všechno vytvořil mladý pár svépomocí za dva a půl roku a přivedl staré opuštěné místo znovu k životu.

Terezie Benoni | 9. 08. 2023

„Mlýn jsme před dvěma lety v únoru a jako první jsme začali sázením stromů,“ vzpomíná Nikol Chovanecká. „Místo má tři objekty. Hlavní mlýn jsme dosud neopravovali, pouze ho natřeli na bílo a plánujeme ho během přístích pěti let přetvořit na butique hotel. Dalším objektem je původní domek mlynáře, který jsme povrchově zrekonstruovali a vytvořili zde zázemí pro hosty. Dnes tu najdete apartmán s koupelnou a pokoj s velkou kuchyní. Původní stodolu jsme museli zbourat, ale stavební materiál jsme vlastnoručně očistili a použili nosné sloupy stodoly. Celou rekonstrukci jsme dělali sami. Trvalo nám to rok a půl, každý víkend a pak jsme tu pracovli i ve všední dny,“ popisuje Nikol náročné období. Kromě tohoto zázemí jsou na pozemku rozmístěné dřevěné chatky, které mají zadní část prosklenou a tak se nocležníci mohou těšit z pohledu do vzrostlého sadu. „Při stavbě chatek jsme se nechali inspirovat severskými zeměmi a jejich konceptem 72hours cabin. Jedna z chatek je dokonce celoprosklená. ostatní mají prosklenou pouze zadní část. Vše jsme si nakreslili a s výrobou nám pomohl výborný truhlář Přikryl - Interiér, který se do projektu nadchnul stejně jako my.“

Galerie: Domek mlynáře, přestavěná stodola, prosklené chatky ve skandinávském stylu

Velké plány do budoucna

Ačkoli to nebyl prvotní plán, mlýn už po tak krátké době fungování ožil a ten nejhezčí svatební den zde strávil nejeden pár. Akce tu mají každý víkend. „Jsme za to moc rádi, protože musíme splatit všechny dluhy. Do tohoto projektu jsme šli dost po hlavě a věřili, že ho s pomocí dobrých lidí dotáhneme do zdárného konce. Tento rok jsme projekt spustili a to také díky lidem, kteří u nás letos mají svatbu a poslali nám peníze dopředu. Díky těmto financím jsme část postavili část stodoly a moc nám to pomohlo se rozjet. S realizací nám výrazně pomohla rodina a přátelé, veškerou práci a organizaci zastal můj manžel a náš výborný kamarád Míra,“ vypráví s vděkem Nikol. Svatby časem nebudou hlavním cílem, manželé by rádi hlavní budovu přestavěli na butique hotel, s wellness zázemím v lese, kde nebude chybět dobré jídlo. „Jsme v lese, je tu klid a čistý vzduch. Samozřejmě netvrdíme, že v budoucnosti zde svatby nebudou, ale asi jejich počet omezíme. Rádi bychom tu pořádali také různé workshopy, jóga pobyty, gastro večery... jsme všemu otevření. V současnosti zde nebydlíme, ale dojíždíme z Brna, což je náročné, ale už si začínáme zvykat. Rádi bychom se sem časem nastěhovali,“ vysvětluje Nikol.

Zdroj informací: Nikol Chovanecká, Náš mlýn

Zdroj článku

Související články

Dům
Zrcadlový dům: Stavba, která se stala součástí lesa

Zrcadlový dům: Stavba, která se stala součástí lesa

Dům
Historická perla Jizerských hor: Zrekonstruovaná chalupa s moderním vybavením a saunou

Historická perla Jizerských hor: Zrekonstruovaná chalupa s moderním vybavením a saunou

Dům
Neuvěřitelná přeměna: Jak se fara z 15. století stala luxusním domovem se sedmi ložnicemi

Neuvěřitelná přeměna: Jak se fara z 15. století stala luxusním domovem se sedmi ložnicemi

Dům
S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness

S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness