Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Prázdniny v Římě. Italský hotel kombinuje historii a modernu padesátých let

Info ikona
Zbytky nahrubo oškrábané barvy jsou typickým prvkem, který najdete téměř ve všech pokojích, přičemž každý pokoj díky tomu má svou jedinečnou atmosféru.

Pokud milujete film Prázdniny v Římě s Audrey Hepburn, tenhle hotel prostě musíte navštívit! Majitel tu dokázal zkombinovat dechberoucí historii domu s moderním nábytkem slavných designérů tak přirozeně, jak to umí jen Italové.

Anna Černotová | 30. 07. 2019

Velký měšťanský dům ze sedmnáctého století, který stojí přímo v centru Říma, patřil rodině nynějšího majitele hotelu G-Rough, Gabriela Saliniho. Ten tady vyrůstal a když se rozhodl otevřít boutique hotel, naplánoval rekonstrukci tohoto výjimečného domu tak, aby odhalila veškeré krásy čtyři sta let staré historie budovy a jejích původních architektonických prvků a vnitřního vybavení. Řemeslníci během prací odhalovali dům až na jeho samotnou podstatu: odkryli původní trámové stropy, stovky let nástěnných maleb a omítek, bohatě vzorovanou historickou dlažbu i dekorativní kamenné prvky

Galerie: Římský mix moderny a historie
Mohlo by se vám líbit

Střešní terasa s výhledem na Řím

Hotelové pokoje na první pohled zaujmou originální kombinací starého a nového. Většina nábytku pochází z období moderního italského designu mezi 30. a 50. lety 20. století, známého osobnostmi, jako je Piero Fornasetti, Ico Parisi, Giò Ponti nebo Paolo Venini. V posledním patře domu jsou dva mezonetové apartmány, které lze navzájem propojit v jeden velký prostor a z nichž se dá vyjít na nádhernou střešní terasu s výhledem na cetrum Říma a okolní historické budovy. Pokud máte rádi film Prázdniny v Římě a jeho snovou romantiku, tenhle hotel prostě musíte navštívit!

Mohlo by se vám líbit